Odlot (2009) - poruszająca animowana opowieść

Filmy animowane to coraz częściej produkcje, które niosą za sobą ważny przekaz i potrafią autentycznie wzruszyć. Świetnym przykładem jest tutaj animowana produkcja pod tytułem "Odlot", która zadebiutowała w 2009 roku.  Tytuł oryginalny: UpGatunek: Animowany / FamilijnyReżyseria:...


Inne artykuły

"Intrygujący, pełen hipnotycznych mocy". Świetne przyjęcie filmu Szumowskiej w Wenecji

"Intrygujący, pełen hipnotycznych mocy". Świetne przyjęcie filmu Szumowskiej w Wenecji "Intrygujący" - pisze "Variety" o filmie Małgorzaty Szumowskiej. "Pełen hipnotycznych mocy" - dodaje. "Metafizyczne, surrealistyczne, złożone, niezwykle fascynujące doświadczenie" - ocenia "Screen Daily". O takim przyjęciu filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie" w Wenecji marzyliśmy chyba wszyscy.

Data publikacji: 09-09-2020

Film o Mulan budzi kontrowersje. "Wzywamy ludzi na całym świecie do bojkotu"

Film o Mulan budzi kontrowersje. "Wzywamy ludzi na całym świecie do bojkotu" W internecie pojawiły się apele o bojkot najnowszej produkcji wytwórni Walta Disneya, filmu "Mulan" . Kontrowersje wzbudziło wyrażenie poparcia dla hongkońskiej policji przez aktorkę, odgrywającą tytułową rolę w filmie, a także fakt, że część zdjęć została nakręcona w regionie Sinciang na zachodzie Chin, gdzie znajdują się obozy dla mniejszości ujgurskiej. Producenci do tej pory nie skomentowali sprawy.

Data publikacji: 09-09-2020

Obóz władzy szykuje zmiany w sądach

Z niemal 100 sędziów w Sądzie Najwyższym ma pozostać 20-30. Reszta przejdzie w stan spoczynku. Rządzące ugrupowanie szykuje kolejną odsłonę reformy wymiaru sprawiedliwości - czytamy we wtorek (7 września) w "Rzeczpospolitej".

Data publikacji: 09-09-2020

Otrucie Aleksieja Nawalnego. Mateusz Morawiecki: Powinny być ostre sankcje wobec Rosji

Przypadek lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego pokazuje, jak Rosja traktuje swoich obywateli i liderów, w tej kwestii potrzebne jest nie tylko potępienie, ale też bardzo ostre sankcje - powiedział premier Mateusz Morawiecki. we wtorek w wywiadzie dla telewizji Bloomberg.

Data publikacji: 09-09-2020

Amerykańscy naukowcy: Placebo działa, nawet jeśli wiemy, że to placebo

Placebo redukuje markery stresu emocjonalnego w mózgu, nawet jeśli ludzie mają świadomość tego, że przyjmują tylko placebo - dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Michigan.

Data publikacji: 09-09-2020