Oscary według nowych zasad. "Najlepszy film" z kobietami, LGBTQ i mniejszościami etnicznymi

Oscary według nowych zasad. "Najlepszy film" z kobietami, LGBTQ i mniejszościami etnicznymi Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła nowe zasady, które będą musiały spełniać obrazy, aby walczyć o Oscara w kategorii najlepszy film. Promowana ma być różnorodność na ekranie i poza nim oraz włączanie osób z grup mniejszościowych w proces produkcji. "Nasze ramy muszą zostać poszerzone" - brzmi oświadczenie szefów Akademii Filmowej, przyznającej najbardziej cenione wyróżnienia w branży.


Inne artykuły

Kot, kokaina i wiersz Gałczyńskiego w pytaniu z "Milionerów" za 40 tysięcy złotych

Kot, kokaina i wiersz Gałczyńskiego w pytaniu z "Milionerów" za 40 tysięcy złotych Dokończ fragment wiersza Gałczyńskiego o Inie, która "miała niebieską wstążkę i niebieskiego kota. Kot wąchał kokainę…". Jak brzmi dalsza część utworu? Takie pytanie usłyszała w "Milionerach" pani Katarzyna Pawelczyk z Katowic. Za poprawną odpowiedź mogła otrzymać 40 tysięcy złotych.

Data publikacji: 10-09-2020

Otrucie Aleksieja Nawalnego. Mateusz Morawiecki: Powinny być ostre sankcje wobec Rosji

Przypadek lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego pokazuje, jak Rosja traktuje swoich obywateli i liderów, w tej kwestii potrzebne jest nie tylko potępienie, ale też bardzo ostre sankcje - powiedział premier Mateusz Morawiecki. we wtorek w wywiadzie dla telewizji Bloomberg.

Data publikacji: 10-09-2020

"DGP": PiS myśli o napisaniu kodeksu wyborczego od nowa

W ramach jesiennej ofensywy programowej PiS myśli o napisaniu kodeksu wyborczego od nowa. Zmiany mają dotyczyć m.in. publikowania sondaży czy finansowania kampanii wyborczych - pisze w środowym (9 września) wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 10-09-2020

Amerykańscy naukowcy: Placebo działa, nawet jeśli wiemy, że to placebo

Placebo redukuje markery stresu emocjonalnego w mózgu, nawet jeśli ludzie mają świadomość tego, że przyjmują tylko placebo - dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Michigan.

Data publikacji: 10-09-2020

W jakiej kolejności pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2?

Naukowcy odkryli, w jakiej kolejności najczęściej pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Jak zauważają badacze, informacja ta jest szczególnie istotna w kontekście zbliżającej się fali zachorowań na grypę.

Data publikacji: 10-09-2020