Ostatni Mohikanin (1992) - miłość w cieniu wojny

"Ostatni Mohikanin" to film nakręcony w 1992 roku, który jednak do dziś cieszy się mianem jednego z najbardziej kultowych w historii kinematografii. Produkcja skupia się na losach pewnego Indianina, który dla miłości gotowy jest do każdego poświęcenia.  Tytuł oryginalny: The Last...


Inne artykuły

Nie żyje Gienek Loska. Wokalista zmarł w rodzinnym mieście

Nie żyje Gienek Loska. Wokalista zmarł w rodzinnym mieście Gienek Loska nie żyje. Informację przekazała Polska Fundacja Muzyczna. Wokalista zmarł w środę wieczorem w domu swojej mamy, która opiekowała się nim od momentu, gdy doznał wylewu. Artysta miał 45 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek w rodzinnym mieście na Białorusi.

Data publikacji: 11-09-2020

Dziewczyna Bonda, kilka dekad później gwiazda "Gry o tron". Zmarła Diana Rigg

Dziewczyna Bonda, kilka dekad później gwiazda "Gry o tron". Zmarła Diana Rigg Brytyjska aktorka Diana Rigg, która zdobyła sławę dzięki serialowi "Rewolwer i melonik", a ostatnio wystąpiła w "Grze o tron", zmarła w wieku 82 lat. Na początku roku zdiagnozowano u niej raka.

Data publikacji: 11-09-2020

"DGP": PiS myśli o napisaniu kodeksu wyborczego od nowa

W ramach jesiennej ofensywy programowej PiS myśli o napisaniu kodeksu wyborczego od nowa. Zmiany mają dotyczyć m.in. publikowania sondaży czy finansowania kampanii wyborczych - pisze w środowym (9 września) wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 11-09-2020

Jesienna ofensywa Zjednoczonej Prawicy

Odebranie szpitali samorządom, zwolnienia w administracji, dalsza reforma sądownictwa czy zmiany w prawie wyborczym. To niektóre elementy przygotowywanej na jesień ofensywy programowej Zjednoczonej Prawicy - informuje czwartkowy (10 września) "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 11-09-2020

Amerykańscy naukowcy: Placebo działa, nawet jeśli wiemy, że to placebo

Placebo redukuje markery stresu emocjonalnego w mózgu, nawet jeśli ludzie mają świadomość tego, że przyjmują tylko placebo - dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Michigan.

Data publikacji: 11-09-2020