Ostatnie takie nagranie z tygrysem tasmańskim. Ujawniono je po 85 latach

Publikujemy 21-sekundowe nagranie z ostatnim żyjącym wilkoworem taśmańskim. Pochodzi z 1935 r., zostało zdigitalizowane i odświeżone w rozdzielczości 4K - przekazało Narodowe Archiwum Filmu i Dźwięku Australii (NFSA). Widoczny na wideo tygrys tasmański o imieniu Benjamin zmarł kilkanaście miesięcy po sfilmowaniu.


Inne artykuły

Kaczyński broni ministra zdrowia. "To ikona skutecznej walki z koronawirusem"

- Minister zdrowia Łukasz Szumowski zrobił dla Polski bardzo wiele dobrego w tym bardzo trudnym czasie. Ma miejsce atak na człowieka, który stał się ikoną skutecznej walki z koronawirusem - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, oskarżenia wobec ministra są niesprawiedliwe.

Data publikacji: 21-05-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 20 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 19 739 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W środę odnotowano 471 nowych przypadków, co jest 4 najgorszym dobowym wynikiem od początku epidemii w Polsce. Zmarło łącznie 962 osób, a 8183 wyzdrowiały. Wiceminister rozwoju podała wstępną datę odmrożenia branży ślubnej. Na świecie zakażonych jest już ponad 5 mln ludzi.

Data publikacji: 21-05-2020

"W najbliższych miesiącach będą wybuchać ogniska koronawirusa"

- Będą wybuchały ogniska zachorowań na koronawirusa, będzie tak w najbliższych miesiącach, dopóki go nie zlikwidujemy - powiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Data publikacji: 21-05-2020

Otylia Jędrzejczak szczerze opowiedziała o poronieniu

Otylia Jędrzejczak to była polska pływaczka, która obecnie w 100% poświęca się macierzyństwu. Sportsmenka powróciła jednak, aby wypromować swoją autobiografię „Moja historia”, w której opowiada nie tylko o swojej zawodowej stronie, ale również o swoim życiu pr...

Data publikacji: 21-05-2020

„Legalna blondynka” - powstaje 3. część! Elle Woods powraca

Trwają właśnie prace nad trzecią odsłoną kultowej komedii „Legalna blondynka”. Chociaż od premiery pierwszej części minęło już blisko dwadzieścia lat, film wciąż cieszy się ogromną popularnością i nie przestaje bawić widzów na całym świecie. W roli głównej ponownie zobaczym...

Data publikacji: 21-05-2020