Papież: konflikty, kryzys gospodarczy i sanitarny przyczyną głodu milionów ludzi

Papież Franciszek oświadczył, że konflikty na świecie, ekstremalne zjawiska pogodowe, kryzysy gospodarcze i sanitarny stały się przyczyną głodu i niedożywienia milionów ludzi. Napisał o tym w przesłaniu do polskiego ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki.


Inne artykuły

Wybuch gazu na budowie nowej Zakopianki. Robotnik w szpitalu

Na budowie nowej Zakopianki na odcinku Klikuszowa - Rdzawka doszło do rozszczelnienia głównego gazociągu. Jeden z robotników trafił do szpitala na obserwację. Jak informuje reporterka Polsat News, na miejscu pracują służby, ale trasa jest już przejezdna.

Data publikacji: 15-06-2021

Wielkopolskie. Wypadek z udziałem radiowozu. Cztery osoby ranne

Cztery osoby, w tym dwóch policjantów, zostało rannych w wyniku wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek późnym popołudniem na drodze wojewódzkiej nr 197, między Gnieznem a Kiszkowem w Wielkopolsce.

Data publikacji: 15-06-2021

Święto plakatu w stolicy. Do końca sierpnia trwa wernisaż w ASP

Święto plakatu w stolicy. Do końca sierpnia trwa wernisaż w ASP Po raz 27. do stolicy zawitało Międzynarodowego Biennale Plakatu. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną prace z ostatnich trzech lat, ponieważ pandemia uniemożliwiła zorganizowanie imprezy w roku 2020. W ramach konkursu tematycznego uczestnicy zmierzyli się z zagadnieniem zmieniającego się świata w obliczu kwestii związanych ze zdrowiem. 

Data publikacji: 15-06-2021

"Ten koncert to taki nasz krzyk". Grają pod hasłem "Wolność dla Białorusi"

"Ten koncert to taki nasz krzyk". Grają pod hasłem "Wolność dla Białorusi" O walce Białorusinów i Białorusinek o wolność i demokratyczne państwo, a także o represjach reżimu Alaksandra Łukaszenki chcą przypomnieć organizatorzy niedzielnego koncertu w Białymstoku pod hasłem "Wolność dla Białorusi". Nawiązują do koncertu "Mury runą - Żywie Biełaruś", jaki odbył się w przededniu ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w tym kraju. - Przez ten rok wiele się wydarzyło. Unia Europejska, Polska, Europa, świat - przespaliśmy ten czas - ocenił dziennikarz TVN24 Piotr Czaban, jednocześnie lider zespołu Roki.Koncert rozpoczyna się o godzinie 20.

Data publikacji: 15-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 15-06-2021