Patti Smith solidaryzuje się z kobietami protestującymi w Polsce. "Ich obawy są naszymi obawami"

Patti Smith solidaryzuje się z kobietami protestującymi w Polsce. "Ich obawy są naszymi obawami" Zagraniczne gwiazdy zabierają głos w sprawie niemal całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Swoje zdanie w mediach społecznościowych publicznie wyraziły Miley Cyrus, Dua Lipa czy Zara Larsson. Z kobietami w Polsce solidaryzuje się również popularna wokalistka amerykańska Patti Smith.


Inne artykuły

Koronawirus w Polsce. Lekarze ze Wschodu na ratunek?

Pandemia nasiliła problem deficytu lekarzy. Agencje zatrudnienia mogą ściągnąć tysiące specjalistów ze Wschodu, o ile znikną bariery dla ich pracy w Polsce - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 30-10-2020

Polacy popierają kary za brak maseczek? Sondaż

Mimo że w Polsce jest spora grupa osób, które negują zasłanianie ust i nosa, to jednak większość Polaków popiera bezwzględne karanie za brak maseczki - podał w poniedziałek (26 października) "Super Express", powołując się na sondaż Instytutu Pollster.

Data publikacji: 30-10-2020

Jak długo możemy zarażać koronawirusem SARS-CoV-2? To zależy od przebiegu choroby

Jak długo osoba zakażona SARS-CoV-2 może zarazić innych? Przy łagodnych objawach można przekazać patogen innym przez czas nie dłuższy niż około 10 dni, ale przy ciężkim przebiegu - nawet przez 20 dni. Tak wynika z analizy kilkudziesięciu badań na ten temat przeprowadzonej przez naukowców z USA.

Data publikacji: 30-10-2020

Ekspert wyjaśnia, jak mutuje koronawirus

- SARS-CoV-2 mutuje zdecydowanie wolniej niż wirus grypy czy wirus HIV, a jego mutacje nie muszą być groźne - twierdzi dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do tej pory skatalogowano już ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2.

Data publikacji: 30-10-2020

Twórcy gry Cyberpunk 2077 otrzymują groźby śmierci. Za przełożoną premierę

Gracze czekający na Cyberpunk 2077 mieli odwiedzić wirtualne Night City już 19 listopada. We wtorek ogłoszono jednak, że premiera nowej gry zostanie przesunięta po raz kolejny - tym razem na 10 grudnia. Pracownicy polskiego studia CD Projekt Red otrzymują groźby śmierci.

Data publikacji: 30-10-2020