Pierwsze takie badania. Zidentyfikowano trzynaście nowych genów choroby Alzheimera

Pierwsze tego rodzaju badania ludzkiego genomu pozwoliły zidentyfikować trzynaście genów związanych z chorobą Alzheimera - informuje pismo "Alzheimer's & Dementia: The Journal of the Alzheimer's Association".


Inne artykuły

Polska uczelnia uruchamia sztuczny przewód pokarmowy. Posłuży do badań nad odżywianiem ludzi

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest pierwszą uczelnią w Polsce, która posiada dynamiczny model przewodu pokarmowego. Aparatura pozwalająca na wierne naśladowanie i monitorowanie procesów zachodzących w żołądku, jelicie cienkim oraz jelicie grubym w kontrolowanych warunkach będzie wykorzystywana do prac badawczych w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka.

Data publikacji: 06-04-2021

Padł rekord zimna. -111 C stopni w chmurach

Podczas jednej z burzy tropikalnych, amerykański satelita zarejestrował rekordowo niską temperaturę. Na wierzchołku systemu chmur odnotowano -111 stopni Celsjusza. Superzimne burze tropikalne to coraz częstsze zjawisko, co może mieć bardzo poważne konsekwencje dla klimatu.

Data publikacji: 06-04-2021

Kilkudniowa dziewczynka zostawiona w "oknie życia"

W poniedziałek wielkanocny w oknie życia przy Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Ostrowie Wlkp. znaleziono noworodka – potwierdziła rzeczniczka prasowa ostrowskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś.

Data publikacji: 06-04-2021

Szczepienie Hołowni. Hennig-Kloska: upewniał się, czy może oddać dawkę. Nie było takiej możliwości

- Atak na Hołownię to jest atak na każdego zaszczepionego 40-latka, którego system postawił przed wyborem - zaszczepisz się i możesz być hejtowany albo ta szczepionka trafi do zlewu - mówiła w Debacie Dnia posłanka Paulina Hennig-Kloska (Polska 2050). Robert Gotarz (PiS) uznał całą sytuację za kolejną wpadkę wizerunkową.

Data publikacji: 06-04-2021

Prezydent o Krawczyku: tacy Artyści odchodzą, ale nie umierają

Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął. Z pewnością był Postacią. Tacy Artyści odchodzą ale nie umierają - napisał prezydent Andrzej Duda.

Data publikacji: 06-04-2021