Polacy odkryli najmniejszą planetę swobodną

W Drodze Mlecznej mogą się znajdować miliardy samotnych planet, niezwiązanych z gwiazdami. O odkryciu najmniejszej planety swobodnej typu ziemskiego informuje międzynarodowy zespół naukowców, kierowany przez polskich astronomów.


Inne artykuły

Strajk kobiet. Kolejny dzień protestów po orzeczeniu TK ws. aborcji

W czwartek w całym kraju odbyły się kolejne protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Protesty zorganizowano m.in. w Warszawie, Łodzi czy Trójmieście.

Data publikacji: 30-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 29 października

W czwartek poinformowano o ponad 20 tys. nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarło 301 osób. To kolejny rekord zakażeń i zgonów od początku pandemii. Wśród zakażonych jest wiceszef prezydenckiej kancelarii Paweł Mucha. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki otworzył szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym.

Data publikacji: 30-10-2020

Plebiscyt "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi" rozstrzygnięty. Wśród nagrodzonych Zakład Karny

W plebiscycie Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi wyróżniono 38 miejsc w Krakowie, które dają przykład dobrych praktyk i działań wspierających krakowskie rodziny. Wśród laureatów w kategorii Urzędy i Edukacja znalazł się Zakład Karny z Nowej Huty, który zgłosił do konkursu salę widzeń z kącikiem dla dzieci. Plebiscyt realizowany jest w ramach kampanii Kraków stawia na rodzinę.

Data publikacji: 30-10-2020

Gwen Stefani – liderka zespołu No Doubt. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

Gwen Stefani jest amerykańską piosenkarką i wokalistką zespołu No Doubt. Zrobiło się o niej głośno za sprawą takich przebojów jak „Hollaback Girl”, „The Sweet Escape”, „Wind It Up”, czy „Make Me Like You”. Jest laureatką wielu nagród, w t...

Data publikacji: 30-10-2020

Wszystko gra (2005)- romans w reżyserii Woody'ego Allena

Wszystko gra to film nakręcony w 2005 roku, którego reżyserem jest Woody Allen. Produkcja to zręczne połącznenie thrillera, dramatu i romansu - jej głównym bohaterem jest Chris Wilton, który zostaje instruktorem tenisa w klubie dla bogaczy.  Tytuł oryginalny: Mat...

Data publikacji: 30-10-2020