Polscy astronomowie wyjaśnili okoliczności słynnego zderzenia gwiazd

Miejsce kosmicznej katastrofy – słynnego zderzenia gwiazd znanego jako V838 Mon, które zaszło w 2002 roku - przeanalizowali naukowcy z zespołu kierowanego przez badaczy z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN (CAMK PAN). Użyli do tego celu sieci radioteleskopów ALMA.


Inne artykuły

Szef MSZ Michał Kamiński: alert RCB do migrantów, żeby nie wierzyli w tranzyt do Niemiec

W związku z przygotowywaną prowokacją, do migrantów wysyłany jest alert RCB z ostrzeżeniem w języku angielskim, żeby nie wierzyli plotkom o tranzycie do Niemiec - poinformował w sobotę szef MSWiA Mariusz Kamiński. SMS zawiera także link do strony z poszerzoną informacją w pięciu językach.

Data publikacji: 14-11-2021

Prezes PiS Jarosław Kaczyński o "polskiej wersji państwa dobrobytu": ambitne, ale osiągalne

Stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu jest zadaniem ambitnym, ale osiągalnym - podkreślił w liście prezes PiS Jarosław Kaczyński z okazji przyznania wyróżnień gospodarczych Gazety Polskiej Codziennie.

Data publikacji: 14-11-2021

Kryzys migracyjny. MON: w Michałowie staną kontenery mieszkalne dla wojska

73 kontenery mieszkalne dla żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej zostaną dziś dostarczone w rejon Michałowa - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. W środę szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że na granicy jest teraz 15 tys. żołnierzy Wojska Polskiego.

Data publikacji: 14-11-2021

Astronomiczna kwota za "Pana Wilsona". Piłka z filmu z Tomem Hanksem hitem na aukcji

Astronomiczna kwota za "Pana Wilsona". Piłka z filmu z Tomem Hanksem hitem na aukcji Piłka z filmu "Cast Away: Poza światem" została sprzedana na aukcji pamiątek filmowych za 230 tysięcy funtów, czyli równowartość około 1,2 milionów złotych. Na przedmiocie, który stał się jedynym przyjacielem głównego bohatera filmu, zachowała się plama bordowej farby, która miała udawać odcisk zakrwawionej dłoni bohatera granego przez Toma Hanksa.

Data publikacji: 14-11-2021

Britney Spears zwolniona z kurateli. Odzyskała kontrolę nad życiem po 13 latach

Britney Spears zwolniona z kurateli. Odzyskała kontrolę nad życiem po 13 latach Britney Spears została w piątek zwolniona spod nałożonej na nią w 2008 roku kurateli. Gwiazda pop od ponad dwóch lat walczyła przed sądem o zniesienie bądź zmianę warunków trwającego od 13 lat nadzoru nad jej życiem prywatnym i majątkiem wartym 60 milionów dolarów.

Data publikacji: 14-11-2021