Polska najgorsza w Europie w badaniu mutacji koronawirusa

- Duńczycy mają wiedzę o sekwencji wirusa z ponad 10 proc. wszystkich przypadków COVID-19. To astronomiczna liczba. Wielka Brytania zbliża się też do 10 proc. Z danych ECDC wynika, że pod względem odsetka zsekwencjonowanych próbek z wynikiem dodatnim to niestety jesteśmy na ostatnim miejscu wśród krajów europejskich - mówi dr hab. Rafał Gierczyński z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny.


Inne artykuły

Mars. Wyłączono próbnik Kret, który miał wkopać się w planetę. Jego "serce" skonstruowali Polacy

Próbnik Kret, który na pokładzie sondy InSight miał wkopać się pod powierzchnię Marsa, po wielu nieudanych podejściach został wyłączony. Mimo niepowodzenia przedsięwzięcia, naukowcy podkreślają, że udało im się zdobyć wiele ważnych informacji.

Data publikacji: 21-01-2021

Odkrycie, które zmieni historię. Trumny sprzed 3 tysięcy lat w egipskiej świątyni

Setki drewnianych trumien, maski pogrzebowe i mumie sprzed 3 tysięcy lat odkryto podczas misji archeologicznej na terenie starożytnej świątyni w Sakkarze.

Data publikacji: 21-01-2021

Kolejna awaria w Warszawie. Mieszkańcy kilku ulic w Ursusie bez ogrzewania

Kolejna awaria w dostawach ciepła w stolicy. Mieszkańcy kilku ulic w Ursusie będą bez ogrzewania do późnego wieczora. To już druga awaria w dostawach ciepła w stolicy w środę.

Data publikacji: 21-01-2021

Sejm przyjął osiem poprawek Senatu do budżetu na 2021 rok

Sejm w środę poparł osiem ze 109 poprawek jakie do budżetu na 2021 r. zgłosił Senat. Dzięki nim m.in. 60 mln zł trafi na program Senior plus oraz 39 mln zł na remonty śmigłowców LPR. Odrzucono wniosek Senatu, by 4,5 mld zł przeznaczyć na dodatki dla medyków walczących z COVID-19. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta.

Data publikacji: 21-01-2021

"Debata Dnia": Bosacki o analfabetyzmie polityki PiS

- Musimy być jako Polacy realistyczni, pragmatyczni i pracować z tym Białym Domem, który realnie istnieje, zostawić sentymenty na boku - mówił w Debacie Dnia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. - Na tym polega analfabetyzm waszej polityki amerykańskiej, która w USA całkowicie się zmieniła, a wy tego nie dostrzegacie - skontrował Marcin Bosacki, senator KO.

Data publikacji: 21-01-2021