Polska powinna zostać w Unii Europejskiej? Sondaż

Polacy wciąż są euroentuzjastami. Ponad 80 procent zagłosowałoby w referendum za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej - pisze poniedziałkowa (23 listopada) "Rzeczpospolita", przytaczając wyniki sondażu IBRiS na zlecenie dziennika.


Inne artykuły

Jak zatrzymać Covid-19? Opinie o aplikacji STOP COVID ProteGO Safe

Ogłoszona w marcu pandemia koronawirusa trwa nadal. Zgodnie z przewidywaniami epidemiologów, wraz z rozpoczęciem jesieni zwiększył się dzienny przyrost zachorowań: obecnie każdego dnia notujemy ponad dziesięciokrotnie więcej przypadków niż wiosną. Jak przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się Covid-19?

Data publikacji: 24-11-2020

HCV groźniejszy niż inne wirusy. Jak się chronić przed cichym zabójcą?

Temat wirusa zapalenia wątroby typu C odżył w mediach za sprawą tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ przez bardzo długi czas nie daje żadnych objawów, siejąc w tym czasie spustoszenie w organizmie. Czym jest HCV? Jak się przed nim bronić? Wyjaśniamy!

Data publikacji: 24-11-2020

Nowy sposób na koronawirusa. Opracowano ochronny spray do nosa

Spray do nosa, który zapobiega infekcji koronawirusem, jak również zarażaniu nim innych, został opracowany przez naukowców z Uniwersytetu w Birmingham - podała w czwartek stacja Sky News.

Data publikacji: 24-11-2020

Pandemia sprawiła, że bardziej ufamy nauce. Jednak na szkoły spadła krytyka

Niemal o połowę wzrosło znaczenie nauki w codziennym życiu Polaków podczas pandemii - wynika z badania State of Science. Wyższe jest także zaufanie do ustaleń uczonych. Jak jednak zauważyli ankietowani, przeszkodą w pozyskiwaniu wiedzy może być schemat nauczania w szkołach. Co czwarty z nich uznał, że sposób, w jaki przekazują wiedzę, jest nieciekawy.

Data publikacji: 24-11-2020

"Pokaż, że masz jaja". Poseł Lewicy do Czarnka

- Do pana ministra Przemysława Czarnka mogę powiedzieć: chłopie, pokaż, że masz jaja, wyjdź do ludzi, spotkaj się z nimi i po prostu pogadaj, a nie chowasz się za bramą ministerstwa - mówił w Debacie Dnia Tomasz Trela (Lewica). To reakcja na słowa Czarnka o tym, że protestujący w poniedziałek przed MEN robią sobie krzywdę.

Data publikacji: 24-11-2020