Polska uczelnia uruchamia sztuczny przewód pokarmowy. Posłuży do badań nad odżywianiem ludzi

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest pierwszą uczelnią w Polsce, która posiada dynamiczny model przewodu pokarmowego. Aparatura pozwalająca na wierne naśladowanie i monitorowanie procesów zachodzących w żołądku, jelicie cienkim oraz jelicie grubym w kontrolowanych warunkach będzie wykorzystywana do prac badawczych w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka.


Inne artykuły

Padł rekord zimna. -111 C stopni w chmurach

Podczas jednej z burzy tropikalnych, amerykański satelita zarejestrował rekordowo niską temperaturę. Na wierzchołku systemu chmur odnotowano -111 stopni Celsjusza. Superzimne burze tropikalne to coraz częstsze zjawisko, co może mieć bardzo poważne konsekwencje dla klimatu.

Data publikacji: 02-04-2021

Dentyści, pielęgniarki czy położne będą szczepić Polaków. Opublikowano nowelizację ustawy

Rozszerzenie kręgu osób z zawodów medycznych uprawnionych do przeprowadzania badania kwalifikacyjnego do szczepienia przeciw COVID-19 zakłada nowelizacja ustawy, którą w czwartek wieczorem opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Data publikacji: 02-04-2021

Czterdziestolatkowie uprawnieni do szczepienia w kwietniu? Opublikowano nowelizację

Osoby z roczników 1962-1981, którym wystawiono skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19, są uprawnione, w okresie ważności tego skierowania, do poddania się temu szczepieniu - wynika z nowelizacji rozporządzenia, które w czwartek wieczorem opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Data publikacji: 02-04-2021

Szczepienia w Polsce. Konflikt między Niedzielskim a Dworczykiem?

Według mnie tli się, a może nawet już jest wielki konflikt między ministrem Niedzielskim a ministrem Dworczykiem - powiedział w Debacie Dnia poseł PSL Dariusz Klimczak. - Ja nie widzę tutaj konfliktu, ale oczywiście są pewne osoby, szczególnie na opozycji, które chciałyby podsycać taki konflikt, ale ja myślę, że panowie doskonale się uzupełniają - mówił z kolei Marcin Porzucek (PiS).

Data publikacji: 02-04-2021

Gry z mitologią nordycką – TOP 10

Gry komputerowe przez lata raczyły nas najróżniejszymi – zarówno fantastycznymi, jak i zupełnie realnymi – uniwersami, światami i lokacjami. Nic więc dziwnego, że w produkcjach tego rodzaju bardzo często goszczą różnego rodzaju mitologie. Nie inaczej jest w przypadku...

Data publikacji: 02-04-2021