Ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2. Jak rozwija się koronawirus?

- SARS-CoV-2 mutuje zdecydowanie wolniej niż wirus grypy czy wirus HIV, a jego mutacje nie muszą być groźne - mówił dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do tej pory skatalogowano już ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2.


Inne artykuły

Protesty w kościołach. Episkopat zabrał głos

Stanowisko Kościoła katolickiego na temat prawa do życia jest niezmienne; proszę o wyrażanie swoich poglądów z poszanowaniem godności każdego człowieka - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Stanisław Gądecki.

Data publikacji: 26-10-2020

Kwarantanna po spotkaniu z zakażonym prezydentem? "Nie ma najmniejszego sensu"

Jeżeli wszystkie osoby podczas piątkowego spotkania z prezydentem w momencie kontaktu z nim miały nałożone maseczki i on sam także, to ryzyko zakażenia jest minimalne i nie ma sensu takich osób wysyłać na kwarantannę - uważa lekarka i pełnomocnik Dyrekcji Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA ds. COVID-19 Agnieszka Szarowska.

Data publikacji: 26-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 25 października

Ponad 11 tys. nowych przypadków koronawirusa w Polsce, a o tysiąc więcej w Czechach. Pandemia koronawirusa dotyka także Włochy, gdzie władze zdecydowały m.in. o skróceniu czasu otwarcia barów i restauracji, a także zamknięciu kin oraz teatrów. Infekcję SARS-CoV-2 wykryto u szefa MON Mariusza Błaszczaka, a także prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Data publikacji: 26-10-2020

Artur Żmijewski – serialowy ojciec Mateusz. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Artur Żmijewski jest polskim aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym i dubbingowym, a także reżyserem. Występował w wielu znaczących polskich produkcjach, takich jak „Psy”, „Katyń”,  „Świadek koronny” czy „Czarny mercedes”. Największą popularno...

Data publikacji: 26-10-2020

Artur i Minimki (2006) - baśniowa przygoda chłopca

"Artur i Minimki" to film nakręcony w 2006 roku, który opowiada niezwykłą historię pewnego dziesieciolatka. Tytułowy Artur przenosi się do niezwykłej krainy, w której zamierza odnaleźć swojego zaginionego dziadka.  Tytuł oryginalny: Arthur et les MinimoysGatunek: Animowany / Fami...

Data publikacji: 26-10-2020