Prezes ABM: pierwszy polski lek na Covid-19 najpewniej w sierpniu

- Wiążemy pewne nadzieje z badaniami, które mają doprowadzić do opracowania tzw. antygenowego testu – szybkiego i taniego – do wczesnego wykrywania zakażeń koronawirusem, identyfikującego białka otoczki wirusa –mówił Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych. Dodał, że najprawdopodobniej w sierpniu powstanie pierwszy polski lek na Covid-19.


Inne artykuły

Motolotniarz spadł na linię energetyczną. Ranny trafił do szpitala

Ranny został motolotniarz, który w czwartek w miejscowości Kuczwały koło Chełmży (Kujawsko-Pomorskie) zahaczył o linię energetyczną i spadł na ziemię - poinformował mł. asp. Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Data publikacji: 24-07-2020

"Media publiczne zapewniają minimum pluralizmu". Posłowie podzieleni ws. sprawozdania KRRiTV

Posłowie KO, Lewicy, Koalicji Polskiej i Konfederacji zapowiedzieli w czwartek w Sejmie, że nie przyjmą sprawozdań Rady Mediów Narodowych oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z ich działalności w 2019 r. Poparcie zapowiedzieli natomiast posłowie PiS.

Data publikacji: 24-07-2020

Koronawirus na wiecu prezydenta. Sanepid apeluje do uczestników

Wśród uczestników spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą w Odrzywole (Mazowieckie) były dwie osoby zakażone COVID-19. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przysusze w czwartek opublikował komunikat, w którym zwrócił się z prośbą o zgłaszanie się do placówki osób, które uczestniczyły w spotkaniu z prezydentem.

Data publikacji: 24-07-2020

Wielkie zmiany w "The Voice of Poland". Wiemy, kto zastąpi Margaret!

Już tej jesieni pojawi się w TVP 11. edycja programu „The Voice of Poland”. Nagrania do popularnego show ruszają już w sierpniu, ale do tej pory nie było wiadomo, kto zasiądzie w czwartym fotelu jurorskim po Margaret, która postanowiła zrezygnować z pracy dla Telewizji Polskiej. B...

Data publikacji: 24-07-2020

„Mój dług” - powstanie nowa wersja kultowego „Długu”!

Nakręcony w 1999 roku „Dług” Krzysztofa Krauzego jest jednym z najwazniejszych polskich filmów, jakie powstały w XX wieku. Okazuje się, że przedstawiona w filmie historia niebawem powróci w nowej odsłonie. Właśnie rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Mój dług&rdquo...

Data publikacji: 24-07-2020