Przedłużyli życie myszy. "Osoba 90-letnia mogłaby dożyć 120 lat"

Badania prowadzone na myszach wykazały, że wysoki poziom białka SIRT6 może wydłużać życie o średnio 30 proc. W przypadku ludzi oznaczałoby to, że osoba 90-letnia mogłaby dożyć 120 lat - informuje pismo Nature Communications.


Inne artykuły

Grzechotniki i skorpiony w samolocie. To skutek pandemicznego uziemienia

Inżynierowie jednej z linii lotniczych opowiedzieli o wyzwaniach, z jakimi wiąże się utrzymywanie samolotów w czasie lockdownu. Okazuje się, że do największych niebezpieczeństw należą... grzechotniki i skorpiony. Upodobały sobie uziemione maszyny i w nich zamieszkały.

Data publikacji: 04-06-2021

Premierzy Polski i Irlandii rozmawiali na temat zatrzymania samolotu Ryanair na Białorusi

Premierzy Polski oraz Irlandii rozmawiali w czwartek na temat porwania zarejestrowanego w Polsce samolotu irlandzkiego przewoźnika Ryanair, który został zatrzymany na Białorusi - poinformowała KPRM. Według polskiego MSZ presja na reżim Łukaszenki będzie kontynuowana.

Data publikacji: 04-06-2021

"Notorycznie nie trzyma go na smyczy". Amstaff postrachem mieszkańców

Mieszkańcy alei Kościuszki w Łodzi żyją w strachu. Terroryzuje ich - jak mówią - właściciel amstaffa. Mimo kolejnych sądowych wyroków, odmawia używania smyczy. Jego pies atakuje inne zwierzęta, a ich właściciele zastanawiają się, kiedy to oni padną ofiarą agresora. Sprawą zajął się reporter Polsat News, Adam Malik.

Data publikacji: 04-06-2021

"PiS wprowadza nas w uliczkę jednokierunkową". Sośnierz o podatkach w Polskim Ładzie

Budujemy politykę gospodarczą w oparciu o zasadę solidaryzmu społecznego - tak w programie Debata Dnia komentował założenia Polskiego Ładu Włodzimierz Bernacki z Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Dobromira Sośnierza z Konfederacji nowy system podatkowy opracowany przez rząd, to odbieranie jednym i dawanie drugim.

Data publikacji: 04-06-2021

Suknia ślubna, którą oglądał cały świat, znów w centrum zainteresowania

Suknia ślubna, którą oglądał cały świat, znów w centrum zainteresowania Suknia ślubna, w której do ołtarza poszła księżna Diana, będzie jednym z eksponatów wystawy w pałacu Kensington. W ramach czasowej ekspozycji "Royal Style in the Making" będzie można zobaczyć zaplecze królewskiej mody, w tym niepokazywane nigdy wcześniej szkice i zapiski projektantów królewskich kreacji.

Data publikacji: 04-06-2021