Przełomowe dane dotyczące skuteczności szczepionki Pfizera

Skuteczność szczepionki przeciwko Covid-19 Pfizer/BioNTech po podaniu pierwszej dawki wynosi ponad 92 proc. i priorytetem powinno być zrobienie pierwszego zastrzyku jak największej liczbie osób, a dopiero później aplikowanie drugiej dawki - twierdzą kanadyjscy naukowcy.


Inne artykuły

Łazik NASA Perseverance wylądował na Marsie. Wysłał pierwsze zdjęcie

W czwartek kosmiczny łazik Perseverance wylądował na Marsie o godz. 21:55 polskiego czasu - poinformowała NASA. Jego nazwa w języku angielskim oznacza wytrwałość. Amerykańska agencja kosmiczna opublikowała pierwszą fotografię wykonaną przez łazika na Czerwonej Planecie.

Data publikacji: 19-02-2021

Czaszka w sortowni śmieci. Policja odtworzyła wizerunek mężczyzny

Policjanci zrekonstruowali wizerunek mężczyzny, którego czaszkę znaleziono rok temu w sortowni odpadów w Białej koło Radzynia Podlaskiego (Lubelskie). Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które go rozpoznają.

Data publikacji: 19-02-2021

Czekając na serce. Stan transplantologii dziecięcej - "Raport"

W Polsce na przeszczep serca dzieci czekają nawet do 500 dni. To często oznacza dla nich wyrok śmierci. W zeszłym roku u pacjentów poniżej 18-lat przeprowadzono 65 transplantacji. Tylko czworo dzieci doczekało się nowego serca, choć w kolejce było 27 małych pacjentów. Reportaż Beaty Glinkowskiej o dramatycznie trudnej sytuacji rodzin oczekujących na dar życia w Raporcie.

Data publikacji: 19-02-2021

Na Wisłę wypłynęły lodołamacze. Wiadomo, kiedy dotrą do Płocka

Wzrósł nieco poziom Wisły w Wyszogrodzie, w Kępie Polskiej i w Płocku (woj. mazowieckie). Na Zbiorniku Włocławskim pracowały w czwartek lodołamacze, kontynuując kruszenie pokrywy lodowej i spławianie kry przez stopień wodny Włocławek. Jednostki dotarły w rejon Nowej Wsi; jeśli pozwoli na to pogoda, za maksymalnie tydzień dopłyną do Płocka.

Data publikacji: 19-02-2021

Sztuka ścigania się w deszczu - kierowca i jego niezwykły pies

Film pod tytułem „Sztuka ścigania się w deszczu”  to amerykański komediodramat, który zadebiutował w 2019 roku. Jego reżyseerem jest Simon Curtis - za scenariusz opdowiada natomiast Mark Bomback. Film jest historią niezwykłej między gatunkowej przyjaźni.  Tytu...

Data publikacji: 19-02-2021