Rafał Księżyk o szalonych czasach transformacji. "To był czas, kiedy główną płaszczyzną porozumienia była muzyka"

Rafał Księżyk o szalonych czasach transformacji. "To był czas, kiedy główną płaszczyzną porozumienia była muzyka" W premierowym odcinku "Xięgarni" z dziennikarzem i krytykiem muzycznym Rafałem Księżykiem o jego najnowszej książce rozmawiał Filip Łobodziński. "Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993" opowiada o czasach, kiedy pojawiało się wiele możliwości. - Ten okres był też bardzo brutalny – zwrócił uwagę Księżyk.


Inne artykuły

CBA w Janowie Podlaskim: Klacz sprzedana trzykrotnie taniej?

Państwowa stadnina tanio i w nietypowych okolicznościach pozbyła się pretendentki do tytułu czempionki świata – informuje środowa (14 października) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 18-10-2020

Koronawirus w Polsce. Przy obecnej dynamice za dwa tygodnie braknie respiratorów

Wciąż rośnie liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 i przypadków aktywnych w naszym kraju. Czternaście dni - na tyle wystarczy łóżek respiratorowych przy obecnej dynamice rozwoju koronawirusa w Polsce. Tak wynika z modelu matematycznego szacującego wydolność systemu - pisze czwartkowy (15 października) "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 18-10-2020

​Koronawirus. Jak to z tymi maskami jest - pomagają czy nie pomagają?

Jeszcze w maju Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdziła, że osoby zdrowe nie powinny nosić masek i że zakrywanie ust i nosa przez całe społeczeństwo przynosi więcej szkody niż pożytku. Dziś twierdzi się na odwrót. W siłę tymczasem rosną ruchy antymaseczkowe. Jaka jest prawda na temat skuteczności noszenia masek przez całą populację?

Data publikacji: 18-10-2020

Seniorzy online. Jak starsze osoby korzystają z internetu?

Zakupy, rozmowy, załatwianie spraw urzędowych, rozrywka, nawiązywanie przyjaźni, a nawet randki. Za pośrednictwem internetu możesz załatwić dziś niemalże wszystko. Nowe technologie pozwalają na zorganizowanie ważnych dla nas spraw nie tylko z ukochanego fotela, ale także z dowolnego miejsca na ziemi.

Data publikacji: 18-10-2020

Rządowa aplikacja miała pomóc w walce z pandemią. Eksperci: za mało użytkowników

Resort cyfryzacji poinformował, że ponad milion osób pobrało dotychczas aplikację STOP COVID - ProteGO Safe, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Eksperci twierdzą jednak, że to za mało. Jak podkreślają, liczba pobrań to co innego, niż liczba korzystających z aplikacji użytkowników. A żeby zaczęła być skuteczna, powinno z niej ciągle korzystać nawet 10 milionów osób.

Data publikacji: 18-10-2020