Rafał Trzaskowski: Propaganda rządowa z problemu próbuje zrobić apokalipsę

"Na moje barki spadła odpowiedzialność sprzątania po wielu błędach i zaniechaniach poprzedników" - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, odnosząc się do awarii oczyszczalni ścieków "Czajka". Zapewnił, że woda w Warszawie jest bezpieczna.


Inne artykuły

Amerykańscy naukowcy: Placebo działa, nawet jeśli wiemy, że to placebo

Placebo redukuje markery stresu emocjonalnego w mózgu, nawet jeśli ludzie mają świadomość tego, że przyjmują tylko placebo - dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Michigan.

Data publikacji: 04-09-2020

W jakiej kolejności pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2?

Naukowcy odkryli, w jakiej kolejności najczęściej pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Jak zauważają badacze, informacja ta jest szczególnie istotna w kontekście zbliżającej się fali zachorowań na grypę.

Data publikacji: 04-09-2020

Pierwsze wegańskie "steki" wydrukowane w 3D. Mają zapobiec zmianom klimatu

Izraelski startup Redefine Meat wydrukował pierwsze steki w technologii 3D. Do druku użyto mięsa wyprodukowanego z m.in. z soi, grochu, tłuszczu kokosowego oraz oleju słonecznikowego. Szczegółowa receptura jest tajna, ale firma zapewnia, że wszystkie składniki są wegańskie.

Data publikacji: 04-09-2020

Jad pszczeli lekarstwem na raka piersi? Naukowcy nie mają wątpliwości

W warunkach laboratoryjnych zawarta w jadzie pszczelim melityna zabija komórki nowotworu złośliwego piersi - twierdzą naukowcy z Instytutu Badań Medycznych Harryego Perkinsa w Australii Zachodniej. Lekarze przyznają, że choć wyniki napawają optymizmem, to do stosowania specyfiku w normalnej terapii droga jest daleka.

Data publikacji: 04-09-2020

Ucieczkę przed policjantami zakończył w... stawie

Poszukiwany mężczyzna próbował uciec ścigającym go policjantom. Widząc, że funkcjonariusze go doganiają, w panice wskoczył do... stawu. W niczym mu to jednak nie pomogło, bo po chwili został zatrzymany i trafił do więzienia.

Data publikacji: 04-09-2020