Remont Sali Kongresowej trwa dłużej niż budowa Pałacu Kultury. I wciąż nie wiadomo, kiedy się skończy

Remont Sali Kongresowej trwa dłużej niż budowa Pałacu Kultury. I wciąż nie wiadomo, kiedy się skończy Już ponad sześć lat ciągnie się remont Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. Jak przyznaje miasto, nie ma terminu zakończenia prac, ponieważ wciąż nie wybrano nowego wykonawcy. Urzędnicy szacują, że modernizacja sali będzie kosztować ponad 200 milionów złotych.


Inne artykuły

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia: Musimy ostro wyhamować

"Sytuacja jest bardzo poważna i wydaje mi się, że jest już przestrzeń na kolejne obostrzenia - bardziej drastyczne - które spowodują, że wyhamujemy" - mówi w piątkowej "Rzeczpospolitej" minister zdrowia Adam Niedzielski. "Musimy bronić wydolności systemu opieki zdrowotnej" - dodaje.

Data publikacji: 24-10-2020

Koronawirus w Polsce. Lekarze ze Wschodu na ratunek?

Pandemia nasiliła problem deficytu lekarzy. Agencje zatrudnienia mogą ściągnąć tysiące specjalistów ze Wschodu, o ile znikną bariery dla ich pracy w Polsce - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 24-10-2020

Czy inne koronawirusy mogą nas uodpornić na SARS-CoV-2? Prof. Krzysztof Pyrć tłumaczy

Zakażenie innymi koronawirusami nie powoduje powstania przeciwciał rozpoznających SARS-CoV-2, ale być może dzięki temu, że koronawirusy spotykamy często - mamy pewne narzędzia do obrony. Ewidentnie jest ona jednak niewystarczająca - uważa prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego. I wyjaśnia, dlaczego w Azji udało się w dużym stopniu opanować epidemię.

Data publikacji: 24-10-2020

Jak długo możemy zarażać koronawirusem SARS-CoV-2? To zależy od przebiegu choroby

Jak długo osoba zakażona SARS-CoV-2 może zarazić innych? Przy łagodnych objawach można przekazać patogen innym przez czas nie dłuższy niż około 10 dni, ale przy ciężkim przebiegu - nawet przez 20 dni. Tak wynika z analizy kilkudziesięciu badań na ten temat przeprowadzonej przez naukowców z USA.

Data publikacji: 24-10-2020

Rosyjsko-amerykańska załoga stacji kosmicznej wróciła na Ziemię

Rosyjsko-amerykańska załoga stacji kosmicznej ISS powróciła w czwartek rano na Ziemię po trwającej 196 misji na pokładzie stacji - poinformowała rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos.

Data publikacji: 24-10-2020