RoboCop - drugie życie gliniarza z Detroit City

Film pod tytułem „RoboCop” to połączenie filmu akcji i science fiction. Za jego reżyserię odpowiada José Padilha - scenariusz stworzył natomiast Joshua Zetumer. Produkcja zadebiutowała w 2014 roku i opowiada o śmiertelnie rannym policjancie, którzy dostał szansę z...


Inne artykuły

Daft Punk kończy karierę

Daft Punk kończy karierę Pochodzący z Paryża duet Daft Punk poinformował, że po 28 latach działalności kończy karierę. Opublikował w mediach społecznościowych pożegnalny klip. Od 1997 roku, gdy Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter podpisali pierwszy kontrakt z Virgin Records, nagrali cztery płyty.

Data publikacji: 23-02-2021

Zagadka napisu na jednym z najsłynniejszych obrazów świata rozwiązana

Zagadka napisu na jednym z najsłynniejszych obrazów świata rozwiązana Norwescy naukowcy wyjaśnili tajemnicę napisu na słynnym obrazie Edvarda Muncha "Krzyk". Słowa "To mógł namalować tylko wariat" od lat intrygowały w świecie sztuki i oplecione były licznymi domysłami.

Data publikacji: 23-02-2021

"Przegląd": To tylko bójka?

Atak nożem w Rewalu i śmierć wychowanka w Wałbrzychu. W ciągu dwóch tygodni grudnia ub.r. do mediów trafiły dwa tragiczne wydarzenia. Spraw mniejszego kalibru w ośrodkach wychowawczych dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi i niedostosowanych społecznie często się nie rejestruje. Nie ma takiego obowiązku. O problemie pisze na łamach "Przeglądu" Artur Zawisza.

Data publikacji: 23-02-2021

"Przegląd": Pandemia uwalnia demony

Nie możemy pozwolić, żeby nasz mózg przyzwyczaił się do funkcjonowania w czterech ścianach - mówi w rozmowie z Beatą Igielską z "Przeglądu" dr Ewa Jarczewska-Gerc, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS.

Data publikacji: 23-02-2021

Polska najgorsza w Europie w badaniu mutacji koronawirusa

- Duńczycy mają wiedzę o sekwencji wirusa z ponad 10 proc. wszystkich przypadków COVID-19. To astronomiczna liczba. Wielka Brytania zbliża się też do 10 proc. Z danych ECDC wynika, że pod względem odsetka zsekwencjonowanych próbek z wynikiem dodatnim to niestety jesteśmy na ostatnim miejscu wśród krajów europejskich - mówi dr hab. Rafał Gierczyński z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny.

Data publikacji: 23-02-2021