Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.


Inne artykuły

Odżyło zwierzę sprzed 24 tys. lat. "Marzenia pisarzy sci-fi"

Mikroskopijne zwierzę odrodziło się po spędzeniu 24 tysięcy lat w wiecznej zmarzlinie na Syberii. Naukowcy znaleźli stworzenie - wrotka Bdelloidea - w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej.

Data publikacji: 09-06-2021

Odkryto nowy gatunek dinozaura. "Wysoki jak dwupiętrowy budynek"

Dinozaur, którego kości odkryto w Australii w 2006 roku, został zaklasyfikowany jako przedstawiciel nowego gatunku Australotitan cooperensis. Był to największy odnaleziony dotąd dinozaur, który żył na tym kontynencie - poinformowali naukowcy w recenzowanym czasopiśmie PeerJ.

Data publikacji: 09-06-2021

6-latka z Polski zaszczepiona przeciwko Covid-19. W internecie zawrzało

Sześcioletnia Zosia jest jedną z najmłodszych osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 w Polsce. Dziewczynka otrzymała szczepionkę firmy Pfizer w ramach badania klinicznego. Informacja wywołała oburzenie części internautów, którzy porównali szczepienie małego dziecka do eksperymentu medycznego.

Data publikacji: 09-06-2021

Wiceprezes banku Jan Emeryk Rościszewski wybrany na prezesa PKO BP

Rada nadzorcza PKO BP wybrała dotychczasowego wiceprezesa banku Jana Emeryka Rościszewskiego na prezesa PKO BP - poinformował we wtorek w komunikacie bank. Rościszewski zastąpi na tej funkcji Zbigniewa Jagiełło, który w poniedziałek przestał kierować bankiem.

Data publikacji: 09-06-2021

Uciekł do ISIS. Historia Jakuba Jakusa, polskiego dżihadysty

Jakub Jakus do dziś jest poszukiwany przez międzynarodowe służby za przynależność do ISIS, a jego nazwisko jest naznaczone najwyższą, czerwoną notą. Co doprowadziło wzorowego ucznia z katolickiego domu do zmiany wiary, radykalizacji i walki ramię w ramię z dżihadystami? To sprawdził Leszek Dawidowicz w programie Raport.

Data publikacji: 09-06-2021