Ślady życia na Wenus? W atmosferze znaleziono cząstki fosforowodoru

Międzynarodowa grupa badawcza, z udziałem Polaka, ogłosiła wykrycie w chmurach na Wenus rzadkiej cząsteczki fosforowodoru (fosfiny). Zaobserwowana ilość raczej wyklucza jako źródło tej substancji procesy niebiologiczne. Być może źródłem mogą być organizmy biologiczne występujące w chmurach.


Inne artykuły

Pięcioro dzieci, pijany mężczyzna i matka po amfetaminie. Interweniowała policja

24-letnia matka pozostawiła trójkę dzieci nietrzeźwemu 51-latkowi. Mężczyzna miał się nimi zajmować pod jej nieobecność. Policjanci ustalili, że kobieta była pod wpływem amfetaminy. Dzieci trafiły do rodziny zawodowej.

Data publikacji: 15-09-2020

Premier oskarża Niemców. "Wymiar sprawiedliwości chronił zbrodniarzy, a nie ofiary"

Niemiecki wymiar sprawiedliwości od samego początku chronił zbrodniarzy, a nie ich ofiary - napisał premier Mateusz Morawiecki, przypominając postępowanie sądowe ws. mordu na mieszkańcach Torzeńca (Wielkopolskie). Podkreślił, że nie możemy zapomnieć, kto był ofiarą, a kto okrutnym oprawcą i katem.

Data publikacji: 15-09-2020

Wyprzedził auta... jadąc po chodniku. "Brak cierpliwości i zdrowego rozsądku" [WIDEO]

Do lubuskiej policji trafiło nagranie, na którym widać jak kierujący osobowym passatem wykorzystał chodnik do ominięcia jadących przed nim aut. Wykazał się nie tylko brakiem cierpliwości, ale i zdrowego rozsądku oraz skrajną nieodpowiedzialnością - piszą policjanci, którzy zajmują się sprawą.

Data publikacji: 15-09-2020

Michał Żebrowski – filmowy Tadeusz Soplica. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Michał Żebrowski to aktor, który dobrze jest znany polskiej publiczności z ról w takich produkcjach jak „Pan Tadeusz”, „Wiedźmin” czy „Ogniem i mieczem”. Jest współzałożycielem Teatru 6. piętro, w którym pełni funkcję dyrektora. Aktor m...

Data publikacji: 15-09-2020

Czas honoru - losy młodych polskich oficerów

W "Czasie honoru" oglądamy losy grupy młodych polskich oficerów tzw. "cichociemnych" skoczków, zxrzuconych na teren okupowanej Polski w czasie II wojny światowej.  Rok produkcji: 2008-2014Sezony: 6 sezonów Produkcja: PolskaGatunek: Wojenny, przygodowy Twór...

Data publikacji: 15-09-2020