Stan wyjątkowy. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia Rady Ministrów i MSWiA

W czwartek po godzinie 22 w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń wolności i praw w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Obostrzenia w niej zawarte obejmują 183 miejscowości w pasie przy granicy polsko-białoruskiej. Ponadto upubliczniono rozporządzenie MSWiA ws. ograniczenia posiadania broni palnej. Rozporządzenia wchodzą w życie natychmiast.


Inne artykuły

Wenecja 2021. Rusza festiwal filmowy. Konkurs Główny z polskim filmem

Wenecja 2021. Rusza festiwal filmowy. Konkurs Główny z polskim filmem 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji otworzy w środowy wieczór najnowszy film Pedro Almodovara "Madres paralelas". Jednocześnie jest to jeden z 21 filmów, które znalazły się w Konkursie Głównym. Wśród nich jest polski film - "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego.

Data publikacji: 03-09-2021

Sprawa Britney Spears. Ojciec piosenkarki żąda dodatkowych pieniędzy

Sprawa Britney Spears. Ojciec piosenkarki żąda dodatkowych pieniędzy Adwokat Britney Spears złożył do sądu w Los Angeles dodatkowy wniosek o natychmiastowe usunięcie ojca swojej klientki Jamesa Spearsa z roli jej kuratora. Prawnik tłumaczy w 12-stronicowym wniosku, że Spears żąda około dwóch milionów dolarów, zanim zrezygnuje z funkcji. 

Data publikacji: 03-09-2021

Zbigniew Ziobro o obecności Polski w UE: Nie za wszelką cenę

- Dlaczego jako Polacy mamy się godzić na gorsze traktowanie?! (...) TSUE mówi, że tego, co wolno Niemcom, Holendrom czy Hiszpanom, nie wolno Polakom. To kolonialna mentalność, która nie ma nic wspólnego z prawem - mówi minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Data publikacji: 03-09-2021

Przywileje dla zaszczepionych na COVID-19? Polacy oceniają w sondażu

Paszporty covidowe jak we Francji i przywileje dla zaszczepionych? Jak wynika z badania IBRiS, wprowadzenie nowych przepisów covidowych ma dużo więcej zwolenników niż przeciwników.

Data publikacji: 03-09-2021

Johnson & Johnson: Druga dawka szczepionki Janssen powoduje szybki wzrost przeciwciał

Druga dawka szczepionki Janssen przeciw COVID-19 spowodowała szybki i znaczny wzrost poziomu przeciwciał wiążących - poinformowała w środę firma Johnson & Johnson, która ujawniła wstępne wyniki badań w tym zakresie.

Data publikacji: 03-09-2021