Superbakterie zagrożeniem większym niż COVID. "Największym w historii ludzkości"

Lekarze badając sytuację na wyspach Pacyfiku ostrzegają przed superbakteriami, które mogą uodpornić się na działanie antybiotyków. Myślę, że nie przesadzam jeśli powiem, że to największe zagrożenie dla zdrowia ludzi w historii. COVID nie jest nawet blisko - mówi The Guardian dr Paul De Barro, dyrektor badań nad biobezpieczeństwem w australijskiej agencji rządowej.


Inne artykuły

18-latek w bmw zderzył się z koparko-ładowarką

18-letni kierowca bmw na drodze krajowej nr 22 w rejonie Dobiegniewa (Lubuskie) uderzył w koparko-ładowarkę. Kierujący autem nastolatek był nietrzeźwy. Zarówno on, jak i 17-letni pasażer, trafili do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

Data publikacji: 11-09-2020

Cichanouska po spotkaniu z Budką. Dziękowała za wsparcie wszystkich partii

Cieszę się, że wszystkie partie polityczne w Polsce podobnie patrzą na to, co się dzieje na Białorusi - powiedziała liderka opozycji białoruskiej Swiatłana Cichanouska po spotkaniu z szefem PO Borysem Budką. Lider PO zapowiedział, że przedstawiciele Platformy będą wspierać sprawę białoruską w PE.

Data publikacji: 11-09-2020

Wiceminister zdrowia: nauczyliśmy się żyć z koronawirusem

Jesteśmy już na innym etapie epidemii koronawirusa, nauczyliśmy się z nim żyć i zachowujemy się inaczej niż w marcu i kwietniu – mówił w czwartek w Senacie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wskazywał, że szczepionka na koronawirusa może być dostępna na przełomie grudnia i stycznia.

Data publikacji: 11-09-2020

SA Wardega – znany youtuber. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Sylwester Wardęga jest polskim youtuberem, niezależnym twórcą filmowym oraz performerem. Jego kanał jest jednym z najpopularniejszych w kraju i ma ponad 3,6 mln subskrybentów. Youtuber prowadzi również drugi kanał o nazwie „WATAHA – Krulestwo”, który pos...

Data publikacji: 11-09-2020

Serenity (2005) - wielka tajemnica na kosmicznym statku

Filmy o tematyce science fiction od lat cieszą się niemalejącą popularnością. Tego rodzaju produkcje pozwalają nam przeżywać niesamowite przygody nawet w najdalszych galaktykach. Jednym z takich filmów jest produkcja pod tytułem "Serenity".  Tytuł oryginalny: Serenity Gatunek: Przy...

Data publikacji: 11-09-2020