Święto plakatu w stolicy. Do końca sierpnia trwa wernisaż w ASP

Święto plakatu w stolicy. Do końca sierpnia trwa wernisaż w ASP Po raz 27. do stolicy zawitało Międzynarodowego Biennale Plakatu. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną prace z ostatnich trzech lat, ponieważ pandemia uniemożliwiła zorganizowanie imprezy w roku 2020. W ramach konkursu tematycznego uczestnicy zmierzyli się z zagadnieniem zmieniającego się świata w obliczu kwestii związanych ze zdrowiem. 


Inne artykuły

"Ten koncert to taki nasz krzyk". Grają pod hasłem "Wolność dla Białorusi"

"Ten koncert to taki nasz krzyk". Grają pod hasłem "Wolność dla Białorusi" O walce Białorusinów i Białorusinek o wolność i demokratyczne państwo, a także o represjach reżimu Alaksandra Łukaszenki chcą przypomnieć organizatorzy niedzielnego koncertu w Białymstoku pod hasłem "Wolność dla Białorusi". Nawiązują do koncertu "Mury runą - Żywie Biełaruś", jaki odbył się w przededniu ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w tym kraju. - Przez ten rok wiele się wydarzyło. Unia Europejska, Polska, Europa, świat - przespaliśmy ten czas - ocenił dziennikarz TVN24 Piotr Czaban, jednocześnie lider zespołu Roki.Koncert rozpoczyna się o godzinie 20.

Data publikacji: 14-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 14-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 14-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 14-06-2021

Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.

Data publikacji: 14-06-2021