Szczepionki AstraZeneca i Pfizera. Są nowe analizy dotyczące ich używania

Szczepionka przeciw Covid-19 AstraZeneca ma większą skuteczność z dłuższą niż 6 tygodni przerwą między dawkami - wynika z analizy dotychczasowych badań opublikowaną w piątek w piśmie medycznym The Lancet. Z kolei twórcy preparatu Pfizer/BioNTech poinformowali, że może ona być przechowywana w wyższych temperaturach niż wcześniej uważano, czyli do -15 stopni Celsjusza.


Inne artykuły

NASA ujawniła zdjęcie z Marsa. Łazik lądujący na linach

Niecałe 24 godziny po udanym lądowaniu amerykańskiego łazika planetarnego Perseverance na Marsie NASA opublikowała w piątek pierwsze zdjęcie, ukazujące ten moment. Łazik jest pokazany od góry zaledwie dwa metry nad ziemią, opuszczany na kablach przymocowanych do platformy lądującej, której silniki rakietowe wzbijają czerwony pył.

Data publikacji: 20-02-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Piątek, 19 lutego

W Polsce wykryto pierwszy przypadek południowoafrykańskiej odmiany koronawirusa, o czym poinformował minister zdrowia. Dodał, że w Polsce obserwujemy początek trzeciej fali epidemii. Resort zastanawia się także, czy zmienić zasady zasłaniania nosa i ust. - Mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i trzeba będzie z tego zrezygnować - powiedział Niedzielski.

Data publikacji: 20-02-2021

Podatek od reklam. Kto skorzysta, kto straci? Juliusz Braun i Michał Karnowski w "Debacie Dnia"

Senat wyraża zdecydowany sprzeciw wobec ograniczania wolności i praw obywatelskich Polek i Polaków poprzez działania rządu RP, zmierzające do likwidacji niezależnych mediów. W uchwale chodzi o rządowy projekt opodatkowania reklam, który skłonił redakcje do protestu Media bez wyboru. Do głosu senatorów odnieśli się Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych i Michał Karnowski (Sieci).

Data publikacji: 20-02-2021

Kiedyś działał w ONR, teraz kieruje oddziałem IPN. Reagują politycy PiS

W IPN nie powinno być miejsca dla ludzi, którzy hajlowali. Im szybciej ta sprawa zostanie zamknięta dymisją, tym lepiej - uznał wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, komentując powołanie Tomasza Greniucha na stanowisko p.o. dyrektora wrocławskiego IPN. W przeszłości był on działaczem ONR.

Data publikacji: 20-02-2021

Nienawiść, którą dajesz - balans między dwoma światami

„Nienawiść, którą dajesz”  to amerykański dramat kryminalny, który zadebiutował w 2018 roku. Reżyserem filmu jest George Tillman Jr. - za scenariusz odpowiada natomiast Audrey Wells. Produkcja opowiada o czarnoskórej dziewczynie, która balansuje pomi...

Data publikacji: 20-02-2021