Tablica w Hucie Pieniackiej z napisem "bandyci z AK". Reakcja premiera

Z oburzeniem przyjąłem informację o nowej tablicy w Hucie Pieniackiej – miejscu śmierci wielu Polaków; nie ma zgody na zacieranie pamięci o ofiarach ukraińskich szowinistów i próby reinterpretacji historii - oświadczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki.


Inne artykuły

Marsz Równości w Katowicach. Będzie wniosek do sądu

Wniosek do sądu w związku z przekroczeniem przez organizatorów Marszu Równości w Katowicach dopuszczalnej liczby uczestników, złoży katowicka policja – przekazała jej rzeczniczka młodsza aspirant Agnieszka Żyłka.

Data publikacji: 06-09-2020

Koronawirus w Polsce i na świecie. Raport Dnia - sobota, 5 września

W sobotę badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 567 osób. Liderem była Małopolska z niemal dwukrotnie większą liczbą przypadków niż drugie Mazowsze. Koronawirusa wykryto w pociągu na popularnej trasie Warszawa-Lublin. Podróżnych szuka sanepid. Przeczytaj Koronawirus - Raport Dnia.

Data publikacji: 06-09-2020

Sarah Jessica Parker – gwiazda kultowego „Seksu w wielkim mieście”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Sarah Jessica Parker jest amerykańską aktorką i producentką filmową. Chociaż wystąpiła w wielu hitowych produkcjach, wciąż najbardziej utożsamiana jest z serialem „Seks w wielkim mieście”, w którym przez lata wcielała się w postać Carrie Bradshaw. Aktorka słynie z tego, że podobni...

Data publikacji: 06-09-2020

Pan Tadeusz – adaptacja epopei narodowej

„Pan Tadeusz” autorstwa Adama Mickiewicza to polska epopeja narodowa, która przez wielu uważana jest za najważniejsze dzieło naszej rodzimej literatury. Nic więc dziwnego, że literacki utwór doczekał się adaptacji filmowej, która do dziś chętnie wybierana jest przez...

Data publikacji: 06-09-2020

"Nie czas umierać" w listopadzie w kinach. Nowy trailer filmu

"Nie czas umierać" w listopadzie w kinach. Nowy trailer filmu Dystrybutorzy filmu "Nie czas umierać", dwudziestej piątej odsłony serii o agencie Jamesie Bondzie, udostępnili nowy trailer. Światowa premiera filmu odbędzie się 11 listopada. Do polskich kin "Nie czas umierać" trafi dziewięć dni później.

Data publikacji: 06-09-2020