Teleskop Jamesa Webba. Petycja o zmianę patrona pod zarzutem homofobii

Amerykańska agencja kosmiczna NASA nie chce odbierać swojemu nowemu teleskopowi kosmicznego imienia Jamesa Webba mimo kontrowersji wokół postaci patrona. Webb, wybitny inżynier NASA w latach 60. i 70., budzi kontrowersje ze względu na stosunek do pracowników LGBT.


Inne artykuły

Na awarii Facebooka skorzystał Telegram. "Tempo rozwoju większe o rząd wielkości"

W czasie poniedziałkowej, sześciogodzinnej awarii należących do Facebooka platform, jak Messenger, WhatsApp i Instagram, 70 mln osób dołączyło do użytkowników komunikatora Telegram - powiedział we wtorek twórca tego serwisu Paweł Durow.

Data publikacji: 06-10-2021

Bromber o rozmowach w "Dialogu": długie i merytoryczne. Medycy: jesteśmy daleko od porozumienia

To było długie, merytoryczne i emocjonujące spotkanie. Przed nami dalsze rozmowy; jesteśmy już jednak o krok dalej - przekazał po wtorkowych rozmowach z Komitetem Protestacyjno-Strajkowym wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Data publikacji: 06-10-2021

Będzie zmiana w hymnie narodowym? Jest projekt ustawy

Uporządkowanie stanu prawnego dot. wykorzystywania symboli państwowych - flagi i godła RP, a także modyfikację tekstu hymnu Polski - polegającą na zamianie kolejności drugiej i trzeciej zwrotki - zakłada przygotowany przez MKDNiS projekt ustawy, który we wtorek opublikowano na stronach RCL.

Data publikacji: 06-10-2021

Prezes NBP Adam Glapiński: NBP nie dopuści do utrwalenia się podwyższonej inflacji

NBP nie dopuści do utrwalenia się podwyższonej inflacji - zapewnił we wtorek prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Jednocześnie zauważył, że zbliża się konieczność dostosowania polityki pieniężnej, czyli podwyżki stop procentowych.

Data publikacji: 06-10-2021

Billie Eilish główną gwiazdą festiwalu Glastonbury w 2022 roku

Billie Eilish główną gwiazdą festiwalu Glastonbury w 2022 roku Billie Eilish została ogłoszona główną gwiazdą festiwalu Glastonbury 2022. Piosenkarka poinformowała o tym na Instagramie - na stories pokazała się w bluzie z logo festiwalu z podpisem "2022". Informację potwierdzili organizatorzy.

Data publikacji: 06-10-2021