"Ten koncert to taki nasz krzyk". Grają pod hasłem "Wolność dla Białorusi"

"Ten koncert to taki nasz krzyk". Grają pod hasłem "Wolność dla Białorusi" O walce Białorusinów i Białorusinek o wolność i demokratyczne państwo, a także o represjach reżimu Alaksandra Łukaszenki chcą przypomnieć organizatorzy niedzielnego koncertu w Białymstoku pod hasłem "Wolność dla Białorusi". Nawiązują do koncertu "Mury runą - Żywie Biełaruś", jaki odbył się w przededniu ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w tym kraju. - Przez ten rok wiele się wydarzyło. Unia Europejska, Polska, Europa, świat - przespaliśmy ten czas - ocenił dziennikarz TVN24 Piotr Czaban, jednocześnie lider zespołu Roki.Koncert rozpoczyna się o godzinie 20.


Inne artykuły

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 14-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 14-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 14-06-2021

Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.

Data publikacji: 14-06-2021

Dziwidło olbrzymie trafiło do ogrodu botanicznego przypadkiem. Teraz może zakwitnąć

Dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) urosło do 108 cm i cieszy oczy zwiedzających Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Roślina rzadko kwitnie w naturze, a jeszcze rzadziej w hodowli. Trafiło do Warszawy zupełnym przypadkiem. Pierwszy raz ta roślina rozkwitnie w Polsce.

Data publikacji: 14-06-2021