Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19. Decyzja o rozszerzeniu grupy, która ją otrzyma

W piątek ruszy rejestracja na trzecią dawkę szczepionki dla medyków i osób powyżej 50. roku życia. Skierowanie będzie można dostać w dwa dni. Rząd podjął decyzję o dawce przypominającej, bo rośnie liczba zakażeń. Dziś mamy ich prawie 900. Najwięcej od maja.


Inne artykuły

Semeniuk: Sterczewski i Jachira powinni jechać do Turowa zamiast do Usnarza

Posłowie Sterczewski czy Jachira, zamiast ośmieszać Polskę na granicy (polsko-białoruskiej – red.), powinni wybrać się w delegację do rodzin, które od jutra mają tracić pracę – powiedziała wiceminister Olga Semeniuk. Nawiązała do nakazu rezygnacji z eksploatacji eletrowni Turów, za której działanie Polska powinna płacić kary zgodnie z decyzją TSUE.

Data publikacji: 23-09-2021

Prezydent Andrzej Duda o 11 września. Porównał Polskę do Ameryki

Nigdy nie zapomnę tego dnia 11 września 2001 r., tego ataku na Amerykę; to był głęboki szok, coś nie do wyobrażenia - powiedział w środę w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że bohaterstwo strażaków i policjantów, którzy ratowali ludzi z WTC było czymś niewyobrażalnym.

Data publikacji: 23-09-2021

Richard Buckley nie żyje. Mąż Toma Forda miał 72 lata

Richard Buckley nie żyje. Mąż Toma Forda miał 72 lata Richard Buckley, partner i mąż projektanta Toma Forda, zmarł w niedzielę w wieku 72 lat. Buckley był dziennikarzem, redaktorem i aktywistą na rzecz osób LGBT+. Był między innymi redaktorem naczelnym "Vogue Hommes International". 

Data publikacji: 23-09-2021

Chałki, blintzesy i holiszki. Pięć dni z kuchnią żydowską na festiwalu TISZ

Chałki, blintzesy i holiszki. Pięć dni z kuchnią żydowską na festiwalu TISZ Wyplatanie chałek, tradycyjna szabatowa kolacja i rozmowy o herbacie - to tylko kilka pozycji z programu nadchodzącego TISZ Festiwalu Żydowskiego Jedzenia. Tegoroczna edycja będzie poświęcona relacjom sąsiedzkim, dlatego uczestnicy kulinarnych spotkań dowiedzą się między innymi, jakie smaki i zapachy kuchni żydowskiej można odnaleźć w przepisach Łemków, Kaszubów czy Tatarów.

Data publikacji: 23-09-2021

Protest medyków. Ile zarabiają lekarze, a ile pielęgniarki?

16,7 tys. brutto dla lekarzy, 5,9 tys. dla pielęgniarek i 3,6 tys. dla fizjoterapeutów - to, jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, mediany zarobków w tych grupach zawodowych.

Data publikacji: 23-09-2021