U progu wojen cybernetycznych. Co nas czeka w najbliższych latach?

Świat uzależniony jest od internetu i nowych technologii bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Masowy atak hakerski z pewnością mógłby więc doprowadzić do paraliżu całego kraju i okazać się nie mniej niszczycielski w skutkach od użycia konwencjonalnej broni. Czy to realne zagrożenie?


Inne artykuły

Witamina D może chronić przed rakiem. "Coraz więcej dowodów"

Spożywanie większych ilości witaminy D – głównie zawartej w diecie – może pomóc chronić przed rozwojem raka jelita grubego w młodszym wieku lub polipów jelita grubego - informuje wersja online pisma “Gastroenterology.

Data publikacji: 28-08-2021

Indie. Pierwsza na świecie szczepionka DNA przeciw COVID-19 została zatwierdzona

Indyjski regulator rynku leków wydał zgodę na użycie w sytuacji wyjątkowej preparatu przeciw COVID-19 firmy Zydus Cadila. To pierwsza na świecie szczepionka DNA przeciwko koronawirusowi. Serwis Quartz podał w poniedziałek, że żadne dane dotyczące skuteczności ZyCoV-D nie są publicznie dostępne.

Data publikacji: 28-08-2021

Straż Graniczna: Zatrzymano ponad 30 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską

Tylko w piątek do godziny 16 Straż Graniczna zatrzymała ponad 30 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską - poinformowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Data publikacji: 28-08-2021

Sprawa trenera z Łomianek. Komisja ds. pedofilii zwróciła się do prokuratury

Komisja ds. pedofilii zwróciła się do prokuratury o udzielenie informacji dotyczących sprawy trenera ze szkoły sportowej w Łomiankach - poinformowała w piątek Komisja. Chodzi o m.in. informacje, czy prowadzone jest postępowanie w tej sprawie oraz jakie działania są w niej podejmowane.

Data publikacji: 28-08-2021

Straż Graniczna: strona białoruska regularnie dostarcza posiłki koczującym

Strona białoruska regularnie, kilka razy dziennie, dostarcza posiłki grupie cudzoziemców koczującej po białoruskiej stronie granicy - poinformowała w piątek wieczorem Straż Graniczna.

Data publikacji: 28-08-2021