Vera Jourova: Wydarzenia w Polsce są niepokojące

"Wydarzenia w Polsce są bardzo niepokojące" - ocenia w środowym (7 października) wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova, odnosząc się do uchwał samorządów o gminach wolnych "od ideologii LGBT".


Inne artykuły

Stany Zjednoczone: Pajęczyna jako z horroru

W lesie w amerykańskim Missouri odkryto potężną pajęczynę. Sieć była wielkości dorosłego człowieka.

Data publikacji: 08-10-2020

Harvey J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice - trzej nobliści, którzy ujarzmili wirusa WZW typu C

Poznaliśmy laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nagrodzeni J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice, odkrywając wirusa zapalenia wątroby typu C, wnieśli decydujący wkład w walkę ze stanowiącym globalny problem zdrowotny wirusowym zapaleniem wątroby typu C, chorobą prowadzącą do marskości i raka wątroby.

Data publikacji: 08-10-2020

Szczepionka przeciw Covid-19 będzie szybciej? Decyzja Europejskiej Agencji Leków

Europejska Agencja Leków (EMA) ogłosiła we wtorek, że przyspieszy proces zatwierdzania szczepionki przeciw Covid-19, przygotowywanej przez niemiecką firmę BioNTech we współpracy z amerykańskim koncernem Pfizer - poinformowano w komunikacie.

Data publikacji: 08-10-2020

Wynik testu w godzinę? Opracowali go naukowcy z Poznania

Jest szansa, że wkrótce zakażonych uda się diagnozować znacznie szybciej. Naukowcy z Poznania wynaleźli test, który wykrywa koronawirusa w godzinę. Test przeszedł już badania i trafił do produkcji.

Data publikacji: 08-10-2020

Tajemniczy wypadek w Zabrzu. Policjanci reanimowali 14-latka

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności środowego zdarzenia w rejonie nasypu kolejowego w Zabrzu (Śląskie), w wyniku którego 14-letni chłopiec w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala.

Data publikacji: 08-10-2020