W jakiej kolejności pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2?

Naukowcy odkryli, w jakiej kolejności najczęściej pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Jak zauważają badacze, informacja ta jest szczególnie istotna w kontekście zbliżającej się fali zachorowań na grypę.


Inne artykuły

Pojawiła się mutacja koronawirusa - 10 razy bardziej zakaźna. "To może być dobra wiadomość"

Coraz powszechniejsza mutacja nowego koronawirusa występuje w Europie, Ameryce Północnej i części Azji - informuje ekspert Paul Tambyah z National University of Singapore. Dodaje, że choć może być bardziej zakaźna, to wydaje się mniej śmiertelna. - To może być dobra wiadomość - powiedział.

Data publikacji: 19-08-2020

Polacy uruchomili produkcję leku na COVID-19. Pierwsi na świecie

Jako pierwsi na świecie startujemy z produkcją leku przeciwko COVID-19, tu w Lublinie. Urządzenia zostały włączone dziś o godzinie 8 - powiedział senator i lekarz Grzegorz Czelej. Spółka Biomed Lublin produkuje lek z przeciwciałami ozdrowieńców zawartymi w osoczu krwi. Większość krwi pochodzi od górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Data publikacji: 19-08-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 18 sierpnia

Łukasz Szumowski zrezygnował z szefowania resortem zdrowia, a politycy PO zaalarmowali o nowej aferze maseczkowej. Temat maseczek żyje też we Włoszech, gdzie za jej brak grozi 400 euro mandatu. WHO alarmuje, że pandemia przyspiesza przez młodych. Wtorkowy Raport Dnia.

Data publikacji: 19-08-2020

Jedna z liderek sztabu Cichanouskiej i jej mąż są w Polsce

Waler Capkała - kandydat niedopuszczony do wyborów prezydenckich na Białorusi - oraz jego żona Weranika - współpracownica i członkini sztabu Swiatłany Cichanouskiej - przylecieli we wtorek wieczorem do Polski. Mają spotkać się z polskimi parlamentarzystami i odwiedzić Cichanouską na Litwie.

Data publikacji: 19-08-2020

Podwyżki w Kancelarii Prezydenta? "Wprowadza je Andrzej Duda"

Posłom nie udało się przeforsować własnych podwyżek; wprowadza je Andrzej Duda dla współpracowników - informuje Rzeczpospolita w materiale Podwyżki w Kancelarii Prezydenta. O nawet 2 tys. zł podniesiona ma być pensja doradców i szefa Kancelarii.

Data publikacji: 19-08-2020