​W nauce Polska jest mistrzem Polski

Jednym z największych problemów polskiej nauki jest kultura życzliwych recenzji, w zasadzie brak negatywnych - mówi dr hab. Emanuel Kulczycki profesor nadzwyczajny UAM w Poznaniu, zajmujący się oceną nauki oraz teorią komunikacji, w rozmowie z Beatą Igielską na łamach "Przeglądu". Kulczycki kieruje grupą badawczą Scholarly Communication Research Group.


Inne artykuły

Centralny Port Komunikacyjny. Wybrano doradcę strategicznego

Incheon International Airport, główne międzynarodowe lotnisko Korei Południowej, to zwycięzca postępowania ws. doradcy strategicznego Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował we wtorek pełnomocnik rządu ds. CPK, wiceminister Marcin Horała.

Data publikacji: 26-11-2020

Von der Leyen: będzie kontrakt z firmą Moderna na 160 mln szczepionek przeciw Covid-19

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że KE w środę zatwierdzi kontrakt z firmą Moderna na dostawę 160 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19. Będzie to szósty kontrakt podpisany przez Komisję z firmami farmaceutycznymi.

Data publikacji: 26-11-2020

Protest przed Sejmem. Policjanci legitymowali zebranych

Po godz. 20 zakończył się protest przeciwko brutalności policji, który w szczytowym momencie zgromadził przed Sejmem ok. 100 osób. Wśród uczestników demonstracji byli również posłowie opozycji - posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus i poseł KO Michał Szczerba.

Data publikacji: 26-11-2020

Kowalski: pan Śmiszek reprezentuje obóz miękiszonów

- Zapowiedź polskiego weta spowodowała, że nie ma tego głosowania. To zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Pan Śmiszek reprezentuje obóz miękiszonów, którzy chcieliby się zgodzić, a my jesteśmy twardzi - mówił w Debacie Dnia Janusz Kowalski (Solidarna Polska), odnosząc się do negocjacji nad powiązaniem unijnego budżetu z praworządnością.

Data publikacji: 26-11-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 25 listopada

Ponad 15 tys. nowych przypadków zakażeń i rekordowa liczba 674 zgonów - to koronawirusowy bilans środy. Minister zdrowia nie wykluczył trzeciej fali pandemii, a premier zapowiedział bonifikaty za oddane osocze. Pojawiły się także informacje o nowej chorobie rozwijającej się u najmłodszych pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem. Raport Dnia.

Data publikacji: 26-11-2020