W sali z chorym na COVID-19 wirus utrzymuje się nawet mimo częstego wietrzenia

W pomieszczeniach, w których przebywa osoba z COVID-19, cząsteczki koronawirusa utrzymują się nawet mimo częstego wietrzenia. Tak wynika z badania, które hiszpańscy wirusolodzy przeprowadzili w pomieszczeniach szpitalnych, w których stworzono warunki zbliżone do tych, w jakich przebywają chorzy na COVID-19.


Inne artykuły

"Wasza krótkowzroczność jest porażająca". Hołownia krytykuje biskupów po werdykcie TK

Państwo nie może zmuszać swoich obywateli do heroizmu, jakim byłoby urodzenie dziecka skazanego na śmierć - mówił lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia, w komentarzu do czwartkowego werdyktu TK. Ostro skrytykował biskupów, którym zarzucił krótkowzroczność, a także prezesa PiS.

Data publikacji: 24-10-2020

Hospicjum "Pomorze Dzieciom" i mali pacjenci w potrzebie. Potrzeba 12 500 "aniołów"

Hospicjum Pomorze Dzieciom, pod opieką którego jest 20 dzieci, poszukuje 12 500 aniołów, którzy pomogą mu przetrwać trudne czasy. Pandemia przerwała wszystkie akcje charytatywne, a z Narodowego Funduszu Zdrowia dostaje tylko 40 proc. potrzebnych środków. Dzięki wsparciu 12 500 osób, które podarują 8 zł miesięcznie, dzieci otrzymają specjalistyczną opiekę medyczną i pozostaną w swoich domach.

Data publikacji: 24-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Piątek, 23 października

Po tym, jak ostatniej doby odnotowano 13 tys. 632 nowe i potwierdzone przypadki koronawirusa i zmarły 153 kolejne osoby, rząd ogłosił, że od soboty cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą. Wieczorem premier Mateusz Morawiecki zaapelował o solidarność, o to, by nie bagatelizować zagrożenia. - Najbliższe miesiące będą trudne. Stańmy razem do walki z wirusem - powiedział premier.

Data publikacji: 24-10-2020

Channing Tatum – czyli Magic Mike. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Channing Tatum to amerykański aktor, tancerz, model oraz producent filmowy. Zrobiło się o nim głośno za sprawą takich filmów jak „Step Up: Taniec zmysłów”, „21 Jump Street”, „I że cię nie opuszczę” i „Magic Mike”. W przeszłości był stript...

Data publikacji: 24-10-2020

Shiginima Launcher - zagraj w Minecraft

Jaka jest recepta na sukces gry komputerowej? Okazuje się, że otwarty świat stworzony z sześcianów o różnych właściwościach. Takim rozwiązaniem, które zyskało miliony fanów na całym świecie jest Minecraft, w którego możemy zagrać zupełnie za darmo za pośrednictwem...

Data publikacji: 24-10-2020