Warszawa. Medycy założyli Białe Miasteczko 2.0. To skutek protestu

Nieopodal kancelarii premiera powstało białe miasteczko, w którym protestują medycy. Utworzono je po sobotniej manifestacji, która przeszła ulicami Warszawy. - Plan działania miasteczka wstępnie przygotowany jest na tydzień. To miejsce także dla pacjentów; chcemy razem pchnąć polityków do zmian - mówi Piotr Pisula z Porozumienia Rezydentów.


Inne artykuły

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 11 września

Ministerstwo zdrowia poinformowało w sobotę o 530 nowych przypadkach i 8 zgonach, a prof. Anrzej Fal poowiedział w Polsat News, by przygotować się na ok. 5 tys. zakażeń dziennie na jesieni. Prezydent USA Joe Biden zaszczepi się przeciwko COVID-19 aby zwiększyć swoją odporność. Z kolei w Wielkopolsce ruszył proces przeciwko trzem lekarzom, którzy krytykowali szczepienia. Raport Dnia

Data publikacji: 12-09-2021

Manifestacja medyków w Warszawie. Senator PiS Stanisław Karczewski: jedni protestują, inni pracują

Potrzebny dialog, dialog jeszcze raz dialog - przekonuje senator PiS Stanisław Karczewski, odnosząc się do sobotniego protestu medyków. Gdy na ulicach Warszawy manifestujący domagali się od rządu zmian w systemie ochrony zdrowia, Karczewski - prywatnie chirurg - opublikował tweeta, w którym udowadniał, że jedni protestują, inni pracują.

Data publikacji: 12-09-2021

Phil Collins o swoim zdrowiu. Z Genesis na perkusji zagra jego syn Nick

Phil Collins o swoim zdrowiu. Z Genesis na perkusji zagra jego syn Nick Phil Collins powiedział, że w związku z problemami zdrowotnymi, nie jest w stanie już grać na perkusji. - Bardzo bym chciał, ale ledwo jestem w stanie utrzymać w tej ręce pałkę - wyznał w wywiadzie dla BBC 70-letni muzyk. 

Data publikacji: 12-09-2021

Aktorka Grażyna Wolszczak wygrała ze Skarbem Państwa w procesie o smog. Wyrok sądu jest już prawomocny

Aktorka Grażyna Wolszczak wygrała ze Skarbem Państwa w procesie o smog. Wyrok sądu jest już prawomocny Grażyna Wolszczak wytoczyła pozew Skarbowi Państwa w sprawie niewystarczającej walki ze smogiem. Domagała się wpłaty zadośćuczynienia na cel społeczny. Korzystny dla aktorki wyrok zapadł w styczniu 2019 roku. Jak poinformował prawnik reprezentujący powódkę, w piątek wyrok się uprawomocnił. Warszawski sąd oddalił apelację Skarbu Państwa w tej sprawie.

Data publikacji: 12-09-2021

Mateusz Morawiecki: Atak Łukaszenki jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką

- Musimy powiedzieć jasno: ewakuacja z Kabulu nie ma nic wspólnego ze zorganizowaną kampanią przerzutu imigrantów z Bagdadu. Łukaszenka i jego służby korzystają z usług migrantów gotowych zapłacić oszczędności życia, aby dostać się do Europy Zachodniej. Jakże zwodnicza, nieludzka i niezwykle niebezpieczna jest ta prowokacja - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". O samej ewakuacji z Kabulu premier stwierdził: - Dziś z ulgą mówimy: "mission completed".

Data publikacji: 12-09-2021