Wirus gorączki Zachodniego Nilu dotarł do Holandii. Instytut Zdrowia wydał oświadczenie

Po raz pierwszy w historii Holandii odnotowano infekcję wirusem gorączki Zachodniego Nilu. Zakażony był ptak znaleziony w regionie Utrechtu. Niderlandzki Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska uspokaja, że jedynie w wyjątkowych przypadkach infekcja może prowadzić do poważnych dolegliwości neurologicznych.


Inne artykuły

Ustawa o Funduszu Medycznym. Sejm podjął decyzję

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o Funduszu Medycznym, zakładającą przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na ochronę zdrowia, m.in. na profilaktykę, wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych i rzadkich.

Data publikacji: 18-09-2020

Sejm nie wybierze nowego RPO. Jedyna kandydatka czekała na podłodze

Punkt o powołaniu rzecznika praw obywatelskich został w czwartek wieczorem zdjęty z porządku głosowań - wynika z informacji na stronie sejmowej. Tymczasem jedyna kandydatka na RPO Zuzanna Rudzińska-Bluszcz zamieściła na Twitterze zdjęcie, na którym - siedząc na podłodze - czeka na głosowanie.

Data publikacji: 18-09-2020

"Ważny moment dla Polski i NATO". Błaszczak o ratyfikacji umowy z USA

Sejm przyjął ustawę o ratyfikacji polsko-amerykańskiej umowy o wzmocnionej współpracy obronnej, to ważna decyzja i ważny moment dla bezpieczeństwa Polski i wschodniej flanki NATO - podkreślił w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

Data publikacji: 18-09-2020

Marcin Dubiel – jeden z najpopularniejszych youtuberów. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Marcin Dubiel to popularny polski youtuber, który prowadzi jeden z najchętniej subskrybowanych kanałów w kraju. Od czasu, gdy opublikował swój pierwszy filmik, jego kanał zdobył już blisko 1,39 mln subskrypcji. Dużą popularność przyniosła mu przynależność do Teamu X, któr...

Data publikacji: 18-09-2020

Aquaman (2018) - wodny superbohater

Aquaman to film nakręcony w 2018 roku, którego głównym bohaterem jest Arthur Curry (w rolę superbohatera wcielił się Jason Momoa). Dziś pełen akcji film sci-fi obejrzeć możemy w internecie - wszystko dzięki serwisom streamingowym.  Tytuł oryginalny: AquamanGatunek: Akcj...

Data publikacji: 18-09-2020