Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.


Inne artykuły

Badanie łazika Perseverance na Marsie. Potwierdził istnienie jeziora i rzeki na Czerwonej Planecie

Marsjański łazik Perseverance (Wytrwałość) wystrzelony w ramach misji badawczej amerykańskiej agencji kosmicznej NASA od lutego pokonał już 2,6 km, potwierdził istnienie jeziora oraz rzeki na Marsie i pozyskał dwie z ok. 40 planowanych próbek.

Data publikacji: 19-10-2021

Niezwykłe badanie. Mózg ma swój "odcisk palca"

Każdy ludzki mózg dzięki neuronalnym połączeniom ma unikalną budowę i aktywność. Choć wzory tych połączeń zmieniają się w czasie - to pozwalają rozpoznać poszczególnych ludzi i diagnozować choroby.

Data publikacji: 19-10-2021

Portret Polskiej Medycyny. Prezes Fundacji Polsat otrzymała nagrodę Osobowość Rynku Zdrowia 2021

Prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc otrzymała nagrodę Osobowość Rynku Zdrowia 2021 w ramach dwudniowego Forum Rynku Zdrowia. - Jestem ogromnie wyróżniona i wdzięczna za takie wyróżnienie. Odbieram tę nagrodę w imieniu Fundacji - ponieważ sama nie byłabym w stanie zrobić tego, co Fundacja przez te 25 lat - powiedziała.

Data publikacji: 19-10-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 18 października

Decyzja o trzeciej dawce szczepionki dla wszystkich pełnoletnich to kwestia dwóch, trzech dni - powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Na początku tygodnia resort zdrowia poinformował o ponad 1,5 tys. nowych przypadków - to ponad 600 więcej niż przed tygodniem. We Włoszech panuje chaos po wprowadzeniu obowiązkowych certyfikatów w miejscach pracy - zaczyna brakować testów.

Data publikacji: 19-10-2021

Ziobro: czas już dojrzał do tego, byśmy nie oglądali się na UE i realizowali reformę sądów

Myślę, że teraz czas już dojrzał do tego, byśmy nie oglądali się na Unię Europejską, tylko realizowali w ramach naszej konstytucji reformę sądownictwa - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał, że destabilizująca rola UE w tym obszarze powinna się zakończyć.

Data publikacji: 19-10-2021