Wirusolog: nowy lek zapewni stałą dawkę przeciwciał dla chorych na koronawirusa

Nowy preparat opracowany w Lublinie w celu leczenia chorych na koronawirusa ma zapewnić stałą dawkę przeciwciał. Lek ma mieć skuteczność większą niż osocze pobrane od ozdrowieńców podawane zakażonym. Specyfik musi jeszcze przejść próby kliniczne - podał w Polsat News jego współtwórca prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.


Inne artykuły

Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy. Są nieoficjalne ustalenia

Podpisanie umowy koalicyjnej nastąpi do końca tygodnia; prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie kierował Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej - to nieoficjalne ustalenia czwartkowego spotkania kierownictwa partii. Zdecydowano także, że koalicjantom przypadnie po jednym ministerstwie.

Data publikacji: 25-09-2020

CBA w szczecińskim szpitalu. Pełnomocnik Grodzkiego: to próba kreowania dowodów

Działania prokuratury i CBA w sprawie rzekomej korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie w czasie, gdy jego dyrektorem był obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki, to próba wykreowania dowodów – podkreślił w czwartek pełnomocnik marszałka adwokat Jacek Dubois.

Data publikacji: 25-09-2020

Rekordowe liczby zakażeń bez rekordowej liczby zgonów. GIS wyjaśnia

​Kolejne kraje biją rekordy potwierdzonych przypadków zakażeń SARS-CoV-2, a jednocześnie liczba zgonów utrzymuje się na porównywalnym poziomie co wiosną - np. w Polsce - czy wręcz dużo, dużo niższym, jak np. we Francji. - Nie należy się ekscytować za bardzo liczbą dodatnich przypadków - stwierdza w rozmowie z Interią rzecznik GIS Jan Bondar.

Data publikacji: 25-09-2020

Agnieszka Grzelak – jedna z najpopularniejszych youtuberek. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

Agnieszka Grzelak to popularna polska youtuberka. Na swoim kanale „Agnieszka Grzelak Vlog” dzieli się między innymi relacjami ze swoich podróży, a także przeprowadza różnego rodzaju challenge. Dużą popularność zdobyła dzięki serii „JAPANA Zjadam”, w które...

Data publikacji: 25-09-2020

Canal+ produkuje 2. sezon "Kruk. Szepty słychać po zmroku"

Canal+ ogłosił właśnie, że 3 lata po zakończeniu pierwszego sezonu powróci serial "Kruk. Szepty słychać po zmroku". Oprócz tego trwają także zdjęcia do kolejnego polskiego serialu kryminalnego. Co jeszcze pojawi się w Canal+ i o czym będą seriale, które pojawią się, prawdopodobn...

Data publikacji: 25-09-2020