Wspólna operacja Religi i Zembali. "Byłem wzruszony, że historia zatoczyła koło"

Zbigniew Religa i Marian Zembala razem przeprowadzili pierwszy udany przeszczep serca w Polsce. Teraz ich synowie, dr n. med. Grzegorz Religa i dr hab. Michał Zembala, stanęli razem przy stole operacyjnym. - Znamy się długo, ale do tej pory nie było przyczynku, żeby stanąć razem przy stole - mówił w Polsat News Zembala. - Okazja się nadarzyła i jestem naprawdę wdzięczny losowi - dodał.


Inne artykuły

Zarzuty dla 22-latka za zabójstwo 16-letniej dziewczyny. "Odmówił złożenia wyjaśnień"

Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 22-letniemu mężczyźnie, który zaatakował nożem 16-letnią dziewczynę w Dzierzgowie (woj. łódzkie). Podczas przesłuchania podejrzany odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytanie, czy przyznaje się do winy. Grozi mu dożywocie.

Data publikacji: 20-07-2020

Czaputowicz: to dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji

Kilka miesięcy temu umówiliśmy się z premierem Mateuszem Morawieckim na kontynuowanie mojej misji do wyborów prezydenckich; uważam, że to jest dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji – przyznał w rozmowie z Rzeczpospolitą minister spraw zagranicznych profesor Jacek Czaputowicz.

Data publikacji: 20-07-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 19 lipca

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła w niedzielę 40​ tysięcy​. W woj. małopolskim wykryto nowe ognisko zachorowań. Odnotowano kolejny rekordowy dobowy wzrost liczby zdiagnozowanych zakażeń - zarejestrowano na świecie 259 848 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej nowych zachorowań wykryto w USA, Brazylii, Indiach i RPA. Pandemia zabiła już ponad 600 tys. ludzi.

Data publikacji: 20-07-2020

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel mają problemy finansowe?

Katarzyna Cichopek jest jedną z najpopularniejszych polskich gwiazd. Sympatię fanów zaskarbiła sobie przede wszystkim rolą Kingi w serialu „M jak miłość”, w którą wciela się już od wielu lat. Ważnym punktem w życiu aktorki był również występ w „Tańcu z gwiazdam...

Data publikacji: 20-07-2020

„Fletch” - powstanie reboot! W roli głównej zobaczymy gwiazdę „Mad Men”

Nakręcony w 1985 roku film „Fletch” cieszył się w swoim czasie dużą popularnością. Główną rolę w nim grał Chevy Chase, który wcielał się w postać reportera prowadzącego prywatne śledztwo. Okazuje się, że w ostatnim czasie podjęto decyzję o nakręceniu nowej wersji filmu. Jak...

Data publikacji: 20-07-2020