Wspólnie mają niewiele ponad 1 proc. Kto poparł kandydatów spoza "głównej szóstki"?

Jest ich pięciu, a razem zebrali 1,3 proc. głosów w wyborach. Jakubiak, Piotrowski, Tanajno, Witkowski i Żółtek mają jednak swój elektorat i odebrali wyborców liczącym się ugrupowaniom. Poparli ich przede wszystkim mężczyźni, a elektorat jednego z nich w niemal połowie składa się z najmłodszych wyborców.


Inne artykuły

Głosowanie korespondencyjne za granicą w II turze. Do kiedy można się zgłosić

Jeśli nie byłeś ujęty w spisie wyborców u konsula przed I turą, a chcesz głosować korespondencyjnie za granicą w II turze, możesz dopisać się do spisu do 29 czerwca 2020 r. do godziny 24:00 - poinformowało wieczorem na Twitterze Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W drugiej turze wyborów - 12 lipca - zmierzą się prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Data publikacji: 29-06-2020

Dorota Wellman opowiedziała o hejcie, jakiego doświadcza

Dorota Wellman jest jedną z bardziej lubianych dziennikarek w Polsce. Wszyscy doskonale znają ją z duetu Wellman-Prokop, który rano rozbawia widzów „Dzień Dobry TVN”. Ale nawet Dorota Wellman mierzy się z hejtem w swoją stronę. Zdecydowała się o tym opowiedzieć w najnowszym...

Data publikacji: 29-06-2020

Footloose – remake ogromnego hitu

Wśród setek kinowych produkcji bez problemu możemy wskazać dziesiątki takich, które przez lata uzyskały status kultowych. Niektóre z nich doczekały się nawet kolejnych części czy remake’ów. Jednym z takich filmów jest „Footloose”, który doc...

Data publikacji: 29-06-2020

O rozdrapywaniu ran, liczbach i podróży w przeszłość. Książkowe rekomendacje w "#Xięgarnizdomu"

O rozdrapywaniu ran, liczbach i podróży w przeszłość. Książkowe rekomendacje w "#Xięgarnizdomu" W najnowszym wydaniu "#Xięgarnizdomu" Filip Łobodziński, Michał Rusinek i Agata Passent opowiadają o trzech różnych książkach. Od nagrodzonego reportażu, przez zapiski z dziennika, po pozycję dotyczącą statystyki, która odpowiada na pytanie, "ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?".

Data publikacji: 29-06-2020

Biali aktorzy nie będą już podkładać głosów pod inne niż białe postacie w "Simpsonach"

Biali aktorzy nie będą już podkładać głosów pod inne niż białe postacie w "Simpsonach" Amerykańska kreskówka "Simpsonowie" nie będzie już zatrudniała białych aktorów do podkładania głosów pod postacie z innych grup etnicznych. O swojej decyzji poinformowali producenci serialu. - Wszyscy wspólnie podjęliśmy decyzję. Wszyscy się na to zgodziliśmy. Wszyscy czujemy, że to właściwe - powiedział związany z serialem od lat aktor Hank Azaria.

Data publikacji: 29-06-2020