Wybory prezydenckie 2020. Sondaż "Super Expressu" o przepływach głosów w II turze

Wszystko wskazuje na to, że 28 czerwca nie uda się wybrać nowego prezydenta i potrzebna będzie II tura wyborów. Prawdopodobnie zawalczą w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski - wskazał sobotni "Super Express", który zlecił badanie, jak przepłyną wtedy głosy wyborców.


Inne artykuły

Astronauci z kapsuły Dragon są już na pokładzie ISS

Dwaj amerykańscy astronauci Robert Behnken i Douglas Hurley z kapsuły Dragon są już na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Misja firmy SpaceX miliardera Elona Muska oraz NASA przebiegła w weekend bez zakłóceń.

Data publikacji: 21-06-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 21-06-2020

Nieprawidłowości w mózgach po Covid-19. Wyniki badania rezonansem magnetycznym

Badania rezonansem magnetycznym wykazały nieprawidłowości w mózgach osób z ciężkim przebiegiem COVID-19 i objawami neurologicznymi – dowodzi badanie przeprowadzone przez wiele ośrodków, które publikuje pismo Radiology. Sprawdzani pacjenci cierpieli najczęściej na m.in. zmiany świadomości i nadmierne pobudzenie.

Data publikacji: 21-06-2020

Bakterie w Bałtyku. Kąpiel może być niebezpieczna

Przecinkowce to mięsożerne bakterie występujące także w Bałtyku, zwłaszcza podczas ciepłego lata, a kontakt z nimi może być niebezpieczny dla zdrowia. Niektóre gatunki tych bakterii wywołują m.in. cholerę. Pojawiają się coraz częściej za sprawą wzrostu temperatury wód, który ułatwia, przyspiesza i zwiększa ich rozmnażanie się.

Data publikacji: 21-06-2020

Interwencje strażaków po burzach w całej Polsce. W nocy spodziewane są nawałnice

Ponad tysiąc interwencji strażaków w całej Polsce. Dotyczyły głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i usuwaniu połamanych konarów drzew. W nocy spodziewane są burze z gradem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w tej sprawie alert. Zaleca znalezienie bezpiecznego schronienia. W Świętokrzyskiem spodziewane są nawałnice, w dwóch woj. ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe.

Data publikacji: 21-06-2020