​Zagraniczne media piszą o Warszawie. Wszystko przez mumię ciężarnej kobiety

Pierwsza rozpoznana na świecie egipska mumia ciężarnej kobiety znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie. O niezwykłym eksponacie w warszawskim muzeum rozpisują się zagraniczne media i agencje prasowe.


Inne artykuły

Szczepionki Moderny. Koncern chce zwiększyć ich produkcję. Mowa o 3 miliardach dawek

Amerykańska firma biotechnologiczna Moderna ogłosiła w czwartek, że zwiększy globalną produkcję szczepionki przeciwko Covid-19 do 3 miliardów dawek w 2022 roku - podała agencja Associated Press.

Data publikacji: 02-05-2021

Brytyjska służba specjalna zatrudnia dyslektyków. Tłumaczy, w czym są lepsi

GCHQ, czyli brytyjska Rządowa Kwatera Główna Komunikacji - agencja odpowiedzialna za przekazywanie informacji, w tym łamanie kodów i szyfrów, ma nietypowych pracowników. Jak się okazuje, w szeregach praktykantów agencji czterokrotnie częściej niż gdzie indziej zdarzają się osoby z dysleksją.

Data publikacji: 02-05-2021

Kurator ostrzega, że odbierze dzieci. Muszą znaleźć mieszkanie

Przez warunki mieszkaniowe małżeństwo z Obrzycka w Wielkopolsce może stracić troje niepełnosprawnych dzieci. Pani Barbara i pan Artur wraz z synami żyją w 14-metrowym pokoju, bez łazienki i toalety. Urzędnicy próbowali pomóc rodzinie, ale na przeszkodzie stoją współdomownicy państwa Garncarków. Jedyną ich nadzieją jest wsparcie od widzów. Materiał Interwencji.

Data publikacji: 02-05-2021

Grodzki do Polonii: niech świadomość przynależności do narodu będzie powodem do dumy

- Niech świadomość przynależności do narodu polskiego będzie dla Państwa zawsze powodem do dumy, a biało-czerwona flaga i orzeł biały zawsze i nierozerwalnie łączą Was z ukochaną ojczyzną - powiedział w sobotę marszałek Senatu Tomasz Grodzki, zwracając się do Polonii.

Data publikacji: 02-05-2021

Patenty Polaków na majówkę. Raport "Wydarzeń"

Oficjalnie w podróż służbową, do rodziny albo znajomych - a mniej oficjalnie - na przykład na kitesurfing. Polacy robią co mogą, żeby wyjechać z domu. Wielu nie odstrasza nawet kapryśna pogoda. Lekarze przypominają: wirus wciąż jest groźny, a policja zastrzega: nie będzie taryfy ulgowej, bo obostrzenia wciąż obowiązują. Materiał Wydarzeń.

Data publikacji: 02-05-2021