Zapieczętowane sarkofagi sprzed 2,5 tys. lat. Niezwykłe odkrycie w Egipcie

Archeolodzy pracujący w Sakkrarze - nekropolii Memfis, znaleźli 13 nigdy nie otwieranych trumien sprzed ok. 2,5 tys. lat. Eksperci zapewniają, że odkrycie jest wyjątkowe, ponieważ sarkofagi znajdują się w doskonałym stanie i nie padły ofiarą rabusiów. Niewykluczone, że w szybie grobowym może znajdować się jeszcze więcej cennych przedmiotów.


Inne artykuły

"Nie była to najlepsza kadencja". Premier o Rzeczniku Praw Obywatelskich

- Myślę, że nie była to najlepsza kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich - mówił w środę Mateusz Morawiecki podczas sesji Q&A na Facebooku. Premier został również zapytany m.in. o: sytuację na Białorusi, kwestię Nord Stream 2, epidemię koronawirusa oraz o system edukacji w polskich szkołach.

Data publikacji: 10-09-2020

Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Nagrodzono PGNiG i prezesa PKO BP, Cichanouska z nagrodą specjalną

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zostało Firmą Roku dorocznego Forum Ekonomicznego, odbywającego się w tym roku w Karpaczu. Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło laureatem Nagrody Gospodarczej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Z kolei Swiatłana Cichanouska została wyróżniona nagrodą specjalną.

Data publikacji: 10-09-2020

Małopolska: płoną trzy budynki mieszkalne. 12 zastępów straży walczy z ogniem

12 zastępów straży walczy w środę wieczorem z pożarem, który wybuchł m.in. w trzech budynkach mieszkalnych w miejscowości Więciórka w pow. myślenickim. Ich mieszkańcy zdążyli opuścić swoje domy jeszcze przed przyjazdem na miejsce służb.

Data publikacji: 10-09-2020

Blowek – popularny polski youtuber. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Blowek to polski youtuber, który jest uznawany za jednego za najpopularniejszych w kraju. Na swoim głównym kanale na YouTube posiada około 4,58 mln subskrypcji i 878 mln wyświetleń, a na drugim kanale Minecraftblowek posiada 189 tys. subskrypcji i 4,5 mln wyświetleń. Youtuber słynie z...

Data publikacji: 10-09-2020

Odlot (2009) - poruszająca animowana opowieść

Filmy animowane to coraz częściej produkcje, które niosą za sobą ważny przekaz i potrafią autentycznie wzruszyć. Świetnym przykładem jest tutaj animowana produkcja pod tytułem "Odlot", która zadebiutowała w 2009 roku.  Tytuł oryginalny: UpGatunek: Animowany / FamilijnyReżyseria:...

Data publikacji: 10-09-2020