Życie na Wenus? NASA rozważa wysłanie czterech sond

Po sensacyjnym odkryciu w atmosferze Wenus fosfiny (fosforowodoru) - czyli gazu produkowanego na Ziemi przez bakterie beztlenowe - amerykańska agencja kosmiczna NASA rozważa wysłanie do kwietnia przyszłego roku czterech sond na planety Układu Słonecznego. Dwie z nich miałyby trafić właśnie na Wenus.


Inne artykuły

Koronawirus. Powstał lek całkowicie neutralizujący SARS-CoV-2. Możliwy przełom w walce z COVID-19

Naukowcy z Pittsburgha opracowali lek, który całkowicie neutralizuje koronawirusa SARS-CoV-2. Lek, roboczo nazywany AB-8, zawiera cząstki przeciwciał, którymi dotychczas leczono pacjentów chorych na COVID-19. AB-8 ma być całkowicie bezpieczny, nie generuje szeregu przeciwciał, jak w przypadku szczepionki, a więc nie stwarza zagrożenia wywołania skutków ubocznych.

Data publikacji: 18-09-2020

Wirus gorączki Zachodniego Nilu dotarł do Holandii. Instytut Zdrowia wydał oświadczenie

Po raz pierwszy w historii Holandii odnotowano infekcję wirusem gorączki Zachodniego Nilu. Zakażony był ptak znaleziony w regionie Utrechtu. Niderlandzki Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska uspokaja, że jedynie w wyjątkowych przypadkach infekcja może prowadzić do poważnych dolegliwości neurologicznych.

Data publikacji: 18-09-2020

Ustawa o Funduszu Medycznym. Sejm podjął decyzję

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o Funduszu Medycznym, zakładającą przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na ochronę zdrowia, m.in. na profilaktykę, wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych i rzadkich.

Data publikacji: 18-09-2020

Sejm nie wybierze nowego RPO. Jedyna kandydatka czekała na podłodze

Punkt o powołaniu rzecznika praw obywatelskich został w czwartek wieczorem zdjęty z porządku głosowań - wynika z informacji na stronie sejmowej. Tymczasem jedyna kandydatka na RPO Zuzanna Rudzińska-Bluszcz zamieściła na Twitterze zdjęcie, na którym - siedząc na podłodze - czeka na głosowanie.

Data publikacji: 18-09-2020

"Ważny moment dla Polski i NATO". Błaszczak o ratyfikacji umowy z USA

Sejm przyjął ustawę o ratyfikacji polsko-amerykańskiej umowy o wzmocnionej współpracy obronnej, to ważna decyzja i ważny moment dla bezpieczeństwa Polski i wschodniej flanki NATO - podkreślił w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

Data publikacji: 18-09-2020